Tactische oefening op de kaabt. [Dec. 1912. Ik enz. als bij a. h. Bagagetrein van Inf. II en VII, Cav., Mitr,. 1 batterij Art. en 1 sectie Genie naar Dajeuhloehoer. Deze bevelen worden spoedshalve partieel uitgegeven, waar mogelijk mondeling of telephoniseh, aDder* schrift dijk per ordonnans. Aannemende dat door kleine vijandelijke afdeelingen eenig oponthoud wordt veroorzaakt, kunnen beide colonnes omstreeks 520 n.m. pl. 7 aan den rijweg naar Tjikembang hebben bereikt. Ook de batterij Art. kan bij het Vilde Batn., de G. S. van het 11de Batn. bij haar korps zijn aangesloten. De le Mun. C.d en bagagetrein kunnen op dat uur Dajeuhloehoer hebben bereikt. De Br. Ct geeft dan de volgende bevelen uit: 2de Brigade. No. Pl. 7 aan rijweg Soekaboemi 1 11 '12, Tjikembang,. 5.25 n.m. MARSCHBEVEL voor den len November 1912. Troepenindeeling. 1. Ophelderende Cav. Ct. Ritmeester C 1/2 le Esk. 8 ruiters.) 2. Voorhoede. Ct. Majoor D. le en 2de Comp. Vilde Batn. Cav. 8 ruiters Mitr. 1 sectie Genie 1 sectie. 3. Hoofdmacht (tevens marschoi'de). Ct. Luit. Kolonel E. 8de Comp. VII Batn. Mitr. 2 sectiën. 4de Comp. Vilde Batn. Art. 1 batterij Veld. Ilde Batn. 1 sectie) 4. Dekking Trein 1 sectie v/h Ilde Batn. 7. Vijandongeveer 2 regimenten Cav. en 1 batterij, is door onze troepen verdreven en in richting Tjikembang teruggetrokken. 2. Divisie zet marsch naar Karang- tengah voort. 3. Nevenstaande troepen zullen vijand krachtig vervolgen in de richting Tji kembang. 4. Cavalerie voeling met vijand her stellen marcheert dadelijk af. 5. Electrische verbinding zoo ver mo gelijk in de richting Tjikembang ver lengen. 6 Bagagetrein en Alq. Trein naar pl. 7 rijweg naar Tjikembang. Dekking zal tegemoet marcheeren tot brug over de Tji Pelang. 7. Ik marcheer bij den Hoofdtroep der Voorhoede. De Brigade Ct B. Kolonel. 1259'

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 93