Oct. 1912.] Tactische oefening op de kaart. Uittreksel mondeling aan Ct. Cav. Gedicteerd aan Cten Ilde en Vilde Batn, Mitr, Art, Genie. Uittreksel telephonisch aan Cten Bag.- en Mun. Trein en Ch. A. Br. Aan den Ct der Div. Veldart. wordt telephonisch den last verstrekt bij de hoofdmacht der Divisie aan te sluiten, en zich bij den Ct. der le Divisie te melden. De Mitr. zijn hier vóór in de colonne ingedeeld, om ze zoo spoedig mogelijk bij de hand te hebben, hetgeen bij eene vervolging vaa veel belang is, daar de wijkende vijand om zoo spoedig mogelijk een voor sprong te verkrijgen zich op de wegen zal trachten te verzamelen. Te meer kunnen de Mitr. i. c. tot hun recht komen, omdat de gevechts afstanden door den aard van het terrein vermoedelijk niet groot zul len zijn en dus de Art. slechts eene beperkte taak zal hebben. Omtrent de aan te leggen electrische verbinding zij opgemerkt, dat de Voorp. Telegraafbrigade beschikt over 5 K. M. Cavaleriedraad, 10 K M. Telephoonkabel en 5 K. M. Telegraafkabel, zoodat pl. 13 nog op deze wijze met Soekaboemi is te verbinden. Bij aankomst te Tjisampora te 6 n. m. zal de Br. Ct. moeten over wegen, of hij den marsch nog zal voortzetten, of dat hij den korten tijd daglicht, welke hem rest, zal gebruiken om voor zijn detachement een geschikt onderkomen te zoeken. Daar de vijandelijke ruiterij blijkbaar niet van plan is, nogmaals weerstand te bieden, is de kans om haar te bereiken en ernstige ver liezen toe te breDgen vrijwel uitgesloten. De Br. Ct. zal zich er dus mede moeten vergenoegen de hoofdmacht der Divisie tegen onderne mingen der vijandelijke Cav. te beveiligen en dit wordt vrijwel bereikt door den rijweg tusschen de brug over de Tji Batoe en kg. Bodjong 3 bezet te houden tot afsluiting van de in de richting van Karang- tengah voerende paden. Brengt het Det. aldaar den nacht door, dan is het voor de eigen veiligheid van belang op den driesprong tusschen pl. 12 en 13 eene afdeeling vooruit te schuiven, evenals naar de 2500 M. Z. W. daarvan gelegen brug over de Tji Kate. In verband hiermede geeft de Br. Ct. te 6.10 n. m. het volgende bevel uit 2de Brigade. ■NoBodjong 3, 1 11 '12, 6.10 n. m. LEGERINGSBEVEL voor den lsten November 1912. 1. Van den Vijand geen nadere berichten. Yoeling verloren. 1260

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 94