Boekaankondiging. 1265 De Militaire Willems-Orde. Geschie denis van haar ontstaan, met aantee- keningen bij de Wet en hot Reglement van de Orde. ■Naar officieele bescheiden bewerkt door F. H. A. Sabron, gep. Luitenant- Generaal, Adjudant in Buitengewonen Dienst van I-lare Majesteit de Koningin, Oud- Minister van Oorlog. In beknopten helderen vorm schetst de Generaal Sabron in de eeJ^te twee hoofdstukken van bovenvermeld werk het ontstaan van de Wet op de Militaire Willems-Orde en knoopt daaraan in het derde hoofdstuk eenige beschouwingen vast. In het vierde hoofdstuk staat de wordingsgeschiedenis van het Ke- o-lement op de Orde opgeteekend, dat in het laatste hoofdstuk nader wordt besproken. Na op tal van leemten en gebreken te hebben gewezen, spreekt schrijver in zijne slotbeschouwing de wensehelijkheid uit van eene her ziening van Wet en Reglement in dien zin, dat de grondslagen der Wet ongewijzigd blijven, doch dat de wettelijke en reglementaire be palingen stipt zullen zijn op te volgen. Moge aan dien wensch zijn voldaan, als de honderdjarige in 1915 baar eeuwfeest viert! Het fraai uitgevoerde, bij de Koninklijke Militaire Academie verschenen werk is bij alle boekhandelaren verkrijgbaar tegen den prijs van 3.30 ingenaaid en f 5.25 in linnen stempelband. o n Van de firma G. Kolff Co te Batavia ontvingen wij ter aankondi- o-ino- dit woordenboek, dat eene practische, goedkoope en beknopte handleiding zal zijn voor hen, die hun kennis van de Maleische taal wenschen te vermeerderen. Maleisch - Hollandsch Hollandsch - Maleisch woordenboek. Met een toe lichting voor het gebruik van de Ma- leische woorden als zinsdeel, door 11. Halkema.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 99