De Geneeskundige Dienst in en na het geoecht,1) (Eens Qpplicatorïsche studie met 2 Bijlagen en 1 Schets.) Eene Britsch-Indische troepenmacht, nabij Batavia geland, inleiding, is na eenige gelukkige gevechten er in geslaagd, via Buitenzorg en Tjiandjoer door te dringen tot aan den linkeroever van de Tji Sokan, achter welke rivier de Nederlandsch-Indische troepen op nieuw weerstand hebben geboden. Eene- poging om onze troepen uit hare stellingen te verdrijven, werd even wel afgeslagen. Uit ingekomen berichten is de Commandant van het Nederlandsch-Indische Veldleger tot de overtuiging gekomen, dat de vijand geen nieuwen aanval zal wagen vóór de onder weg zijnde versterkingen hem zullen hebben be reikt. In verband hiermede neemt hij het besluit, tot het offensief over te gaan, om den vijand vóór zijne versterkin gen zijn aangekomen eene nederlaag toe te brengen. Daar het overschrijden van de Tji Sokan in de nabijheid van den vijand te bezwaarlijk wordt geacht, wordt eene „Noordelijke Legerafdeeling" geformeerd, samengesteld zooals in Bijlage I is aangegeven. Terwijl de overige troepen nabij Tjirandjang blijven standhouden, wordt de Noordelijke Le gerafdeeling per spoor naar de Halte Rende vervoerd, van waar zij westwaarts naar Bajabang marcheert. Alleen de 1189 1) Gebezigde afkortingen. (volgens V.M.G.D.B.V.) Ch.A. Ch. A. Br. (Det.) Ch. A. VI. GS. V.S. V.H. Ch. G.S. (V.S.) Ch. V.H. Hp. V. Hd.V. Chef-arts. Chef-arts Brigade (Detachement). Chef-arts Veldleger. Geneeskundige Sectie. Verbandseetie. Veldhospitaal. Chef Geneeskundige Sectie (Verbandseetie). Chef Veldhospitaal. Hulpverbandplaats. Hoofd verban dplaats.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 23