Uqh Ureemde hegers. Duitschland. Engeland. Portugal. 5eri)ië. Fortificatie can Borkum. Een Duitsch militair blad meldt, dat het eiland Borkum, gelegen in de Noordzee tegenover den mond der Eems, door de Duitsche marine ingericht zal worden tot een eerste klasse oorlogsstation. Mavors 1912 No. 10. Wielrijders. Bij legerorder No. 232 van Augustus j.l. werd de oprichting van een nieuw bataljon territoriale wielrijders opgericht, waardoor het aantal dezer bataljons is gestegen tot 13. De wielrijders- bataljons zijn niet bij bepaalde divisiën ingedeeld. Hun sterkte bedraagt 22 officieren, 48 onderofficieren en 462 minderen, verdeeld in 8 compagnieën en 1 sectie mitrailleurs. Revue Mil. Sept. 1912. Koloniën. De Academie van Kunsten in Portugal heeft een nota doen verspreiden over de Portugeesche koloniën, welke nota langs diplomatieken weg over de beschaafde wereld zal worden bekend gemaakt. Het geschrift heeft ten doel om het buitonland in te lichten en tevens, om de laster lijke campagnes van een zekere onwelwillende, gewetenlooze reactionnaire pers te logenstraffen. Het manifest luidt aldus: „De Portugeesche Academie van Kunsten, vertolkende de nationale gevoelens, en een beroep doende op het rechtsbewustzijn van de beschaafde wereld, protesteert tegen de tendentieuse berichten van sommige Europeesche dagbladen, die er op uit zijn, om te doen gelooven aan de mogelijkheid van eene verdeeling der Portugeesche koloniën." (Volgt een opsomming van de bestaande tractaten betreffende de grenzen der koloniën. N.) Revue Mil. Suisse. Sept. 1912. Oorlogsbegrooiing 1912. Het totaal bedrag van de staat?begrooting bedroeg ruim 130 mil- 1235

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 69