Overzicht Dan eenige Tijdschriften, Mavors 1912 No. 10. Als aanvaDgsartikel valt te vermelden een beschrijving van „de Zwitsersche cursussen voor officieren-patrouille commandanten der Infanterie" door Kapitein C. C. de Gelder. Aan deze cursussen, welke jaarlijks gedurende 13 dagen bij de divisiën worden gehouden, wordt deelgenomen door één officier van elk bataljon, alzoo door 21 officieren per Divisie. Kapitein Mr. J. Eijsten geeft een beknopt overzicht van een artikel, voorkomende in de „Revue des Deux mondes" van Juni j. 1., in welk artikel het wetsontwerp op de organisatie der Infanterie in Frankrijk in behandeling wordt genomen. Zooals den lezer bekend is, worden de pogingen van Frankrijk, om te zorgen, dat Duitschland een niet te grooten voorsprong krijgt in de sterkte zjjner weermiddelen, in hooge mate belemmerd door den voortdurenden teruggang van Frankrijks bevolkingscijfer. Men rekent in Frankrijk op een afname der jaarlijksche lichting met 1500 man. Dat zulks bezorgdheid wekt, waar de buurman nog pas 2 nieuwe legerkorpsen kon oprichten, behoeft geen betoog. Als zeer bedenkelijk verschijnsel vinden we nog aangeteekend de afname van den lust om officier te wordeD. Boden zich in 1901 nog 2000 candidaten aan voor de militaire school te St. Cyr, het laatste jaar bedroeg dat aantal slechts 900. Dank zij de verhoogde belangstelling van volk en pers in het leger en zulks als gevolg van de politieke gebeurtenissen der laatste jaren zal er wellicht verbetering komen in dien toestand. Als voornaamste oorzaak van de aan het leger klevende gebreken moet, zooals S. ook aangeeft, worden beschouwd de weinige stabiliteit in de wetgeving. Yan het door den Ritmeester-Adjudant A. van Mens gegeven overzicht van „Het cavalerie-reglement 1912" treffen we in deze aflevering het slot aan. Als nieuwe onderwerpen, welke in bedoeld reglement zijn opgenomen, vallen te vermelden le. Het gebruik van mitrailleurs; 2e. Het gebruik van wielrijders 3e. De aanval op mitrailleurs; 1238

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 72