Korte fflededeelingen. Bel Tmeede Wapenfeesl uan den Ilederlandsch-Indisefien Officiersschermbond, 19 20 December 1912, 62 Sombere geesten, die begin 1911 -voorspelden, dat het Eerste Wa- penfeest van den Bond tevens het laatste zou zijn, zullen thans hun ongelijk moeten erkennen; ook het Tweede Wapenfeest ligt thans achter ons, en allen, die er aan hebben deelgenomen of daaraan hunne medewerking hebben verleend, kunnen zeker met voldoening terugzien op dit feest, dat volkomen geslaag 1 kan worden genoemd. Zoowel door Officieren als door militairen beneden dezen rang is met groote animo gestreden om het bezit van een souvenir in den vorm van eene medaille-aan dit gezellig samenzijn te Batavia De Officie ren hadden verder nog gelegenheid voor de Afdeeling van den Bond, welke zij vertegenwoordigden, een (of meer) bekers te verwerven, terwijl voor de mindere militairen door Z. E. den Commandant van het Leger drie zilveren horloges met ketting als prijs beschikbaar wa ren gesteld. Waren bij de wedstrijden voor, de Militairen beneden den rang van Officier bijna alle Infanteriekorpsen op Java, alsmede de Militaire School en de Cavalerie van Saiatiga vertegenwoordigd, de onkomst van de Officieren had grooter, ja, véél grooter, kunnen zijn. Van de 27 Offi cieren, die in het geheel aan de wedstrijden deelnamen, waren er slechts 6 afkomstig van garnizoenen buiten Batavia en Mr Cornelis, terwijl de Koninklijke Marine door niet meer dan 3 afgevaardigden vertegenwoordigd was. Dit is wel een bewijs, dat de N. I. O, S. nog een kasplan'je is, dat den eersten tijd met zorg moet worden gekoesterd. Niet onwaarschijn lijk is het, dat verscheidene Officieren, aan wie alleen vrij vervoer per spoor verzekerd was, zich hebben laten afschrikken door de hooge kosten aan een vijfdaagseh uitstapje naar Insulmdes Hoofdstad ver bonden. Het m .g hier echter wel worden vermeld, dat van de van elders overgekomen Officieren niet één in een hotel heeft behoeven te logeeren, en dat zoowel te Weltevreden als te Mr Cornelis maatregelen waren getroffen om een heel wat grooter aantal gasten van buiten onder dak te brengen. Waarom di dan aan de van elders komenden niet bekend was? Eenvoudig omdat de gastheeren hier gaarne eerst wilden weren, wie aan de wedstrijden zouden deelnamen, daar zij uit den aard der zaak bij voorkeur aan een vriend of goeden bekende «en plaatsje onder hun dak wenschten aan te bieden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 64