64 Jan. 1913.] Kobte Mededeelingen. 1-425 yi 1.456 1.638 1.425 B 1516 1.395 B h - 1.456 de scholen, m.u. van de cavalerieschool en de schietschool der bereden artillerie, en de bruikleen paarden der officieren van de bovengenoemde wapens en inrichtingen. De eischen, waaraan de paarden moeten voldoen, worden in de desbetreffende bepalingen genoemd en bevatten niets bijzonders; alleen de voor elke soort vastgestelde tailles worden hieronder medegedeeld: rijpaarden hooger dan 1.456 en lager dan 1.577 M. rijpaarden van de gendarmerie en den trein trekpaarden trekpaarden van den trein draagpaarden Voorts moeten de door rechtstreekschen aankoop verkregen paarden minstens 4 j1) jaar oud zijn. Elk jaar wordt 1/10 deel van de sterkte volgens vredesformatie op reform gesteld; bevinden zich daaronder nog paarden, welke voor den dienst geschikt geacht worden, dan kunnen deze boven de sterkte aangehouden worden, mits hun aantal niet grooter dan 1/30 van de sterkte volgens vredesformatie is. Uit deze paarden worden de gendar merie en de trein aangevuld. Waar de bepalingen jaarlijks niet meer dan 1/10 van de vredessterkte op reform stellen, rekent men op een diensttijd van 10 jaren bij den troep. Echter verzekerde men mij bij een der door mij bezochte remonte-depót's, dat de gemiddelde diensttijd bij den troep niet meer dan 8 jaar bedraagt, zoodat of de bepalingen niet opgevolgd worden, of voor den dienst ongeschikte paarden worden aangehouden. In Juli ontvangen de troepen der 7de, 8de, 9de en 13de divisie, in November de cavalerieschool en de schietschool der bereden artillerie en in December de overige korpsen hunne nieuwe remonten. Alle hoofd- en opperofficieren zijn bereden en verplicht tot het houden van een paard. De bereden subalterne officieren kunnen troepenpaarden in bruikleen ontvangen. Na 5 jaar gaan deze paarden in eigendom van den gebruiker over. De eigen paarden kunnen tegen een prijs van 100 yen uit de paar den der remonte-depót's worden ontvangen. De daartoe strekkende aanvragen worden eens per jaar ingediend; de aanwijzing der paarden geschiedt bij loting, maar men is niet verplicht het op die wijze aangewezen paard aan te nemen. Iemand, die een rijkspaaro gekocht 1) De paarden worden in Japan als regel tegen het einde van April geboren en nu heeft men hier de eigenaardige gewoonte om op den lsten Januari van het iaar volgende op dat, waarin het paard geboren is, het tweejaar oud te noemen, ook in officieele stukken. De in dit stuk voorkomende leeftijdsopga ven. zijn herleid tot den werkelijken leeftijd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 66