Korte Mededeelingen. [Jan. 1213. 67 hoeveelheid boonen 1) vervangen worden. Deze boonen worden eerst in warm water geweekt en daarna in koud water afgekoeld. Mais wordt aan de remonten slechts bij uitzondering gevoerd; het vormt wel een voornaam bestanddeel van het voederration der land- bouwpaarden van de depot's Het wordt gekneusd voor het voeren. Te Shiranuka worden aan de paarden gedurende eenigen tijd na het castreeren, behalve het gewone voeder, de bladeren van eene bamboesoort, kumazasa (bambusa seuanensis Fr. et Sav. var geheeten, gevoerd. Alleen de paarden, welke op regelmatige stallen staan, worden op vaste tijden gedrenkt en wel onmiddellijk voor het voeren. Inde ove rige stallen is een drinkbak steeds met water gevuld. De [ourage. Elk depót "verbouwt zelf de noodige fourage, zoodat uitbesteding van paarden bij particulieren of aankoop slechts bii groote uitzondering noodig zijn. "Voor dit landbouwwerk zijn een aantal paarden, benevens de nieuwste landbouwwerktuigen, bpschikbaar. Het geschiedt onder toe zicht van een burgerbeamte, gedetacheerd van het Ministerie van Landbouw en Handel. Voorts zijn er een groot aantal boerenarbeiders en -arbeidsters werkzaam, allen in dagloon. Smalspoorlijnen verbinden de akkers met de magazijnen. Boedanigheid der paarden. Onder de remonten der depot's bevinden zich reeds tal van afstam melingen van uit het buitenland ingevoerde hengsten 2). Een groot aantal stoeterijen zijn in Hokkaido en in het noorden van het hoofdeiland aanwezig Zij behooren aan particulieren en aan het Ministerie van Oorlog 3). Bovendien te Nikappu (Hokkaido) eene Keizerlijke stoeterij. Voorts worden bui enlandsche dekhengsten ingevoerd en op verschillende plaatsen gestationneerd door het Ministerie van Oorlog 3). Onder de ingevoerde dekhengsten vindt men vertegenwoordigd: Engelsch volbloed, Anglo-Normands, Percherons, Hongaren, Orlov- en Amerikaansche dravers en Anglo-Arabieren. Het aantal Australiërs is van geen belang. De uitkomsten van het fokken met deze buitenlandsche hengsten worden verschillend beoordeeld. De directeur van het depot te Shi ranuka was van oordeel, dat de afstammelingen van Hongaren beter dan die van Anglo-Arabieren b v. waren. Daarentegen mee de de directeur van het depót te Shichinohe, dat men nog geen ondervinding D NI. de soya-boonen, in Japan >daizu" geheeten (glycine hispida maxim). 2) Merriën worden sleehls bij uitzondering ingevoerd. 3) NI de »Basei kyoku", hetgeen, woordelijk vertaald, paardenbeheerde- partement beteekent. Dit bureau, onmiddellijk onder den Minister van Oorlog staande, is geheel gescheiden van het hoofdbureau voor het remontewezen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 69