69 Korte Mededeelingen. [Dec. 1912. Aantal paarden 2- jarigen V 5- rijpaarden voor het personeel landbouwpaarden Totaal 707. Yoor het landbouwwerk zijn gemiddeld 150 boerenarbeiders en arbeidsters aanwezig. Zij ontvangen 0.30 yen per dag. Er is eene hakselmachine, gedreven door waterkracht, waarmede ongeveer 2 PK. ontwikkeld kan worden. Om de benoodigde hoeveelheid hooi tot haksel te verwerken, is deze machine gedurende 8 uur per dag in werking. Het depót is uitgerust met de nieuwste landbouwwerktuigen, alle afkomstig uit Amerika. Bet remonte-depót te Shicbinobe. De weidegronden van dit depot beslaan 9932, 924 HA. de bouwgrond 2979, 8 HA. Het werd in 1907 opgericht. De directeur is een luitenant-kolonel der cavalerie, wien ongeveer evenveel personeel ter zijde staat als te Shiranuka. Het aantal paarden bedraagt in het geheel 1230. In de nabijheid van het depót ligt eene groote particuliere stoeterij, welke per jaar 500 600 paarden zou voortbrengen. Yoor het landbouwwerk zijn er gemiddeld 300 daglooners, waarvan het loon hetzelfde is als te Shiranuka. De directeur deelde mij mede, dat jaarlijks van de remonten 4 pCt. wegens gebleken ongeschiktheid verkocht werd; eigenlijk zou volgens zijne meening, dit getal grooter moeten zijn, doch de noodige mach tiging werd niet altijd verleend. Hier werd mij eene hakselmachine vertoond, gedreven door eene tredmolen, welke door een paar paarden in beweging gebracht werd. Ook dit depót is uitgerust met moderne landbouwwerktuigen. Bei remonte-depót ie Sambongi. Het remonte-depót te SamboDgi bestaat uit drie deelen, nl. het winterstation te Sambongi en de beide zomerstations te Heirai en te Nakayama. Te Heirai verblijven gedurende de zomermaanden onge veer 300 en te Nakayama ongeveer 1000 paarden in de weide. Ge durende den winter zijn alle remonten te Sambongi, behalve 300, die ook de wintermaanden te Nakayama, doch dan op stal, doorbrengen. De afstand tot Heirai bedraagt ongeveer 19 KM., welke marcheerende afgelegd worden. Naar Nakayama, dat veel verder weg gelegen is, gaan de paarden per spoor. De fourage wordt te Sambongi en te Nakayama verbouwd. 194. 197. 251. 14. 10. 41.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 71