Overzicht van eenige Tijdschriften. [Jan. 1913. November 1911 beeft gehouden in de Hoogere Post- en Telegraafschool te Parijs. In dit gedeelte der studie wordt een korte schets gegeven van de werking der militaire telegrafie in den Russisch-Japanschen oorlog, wat den spreker aanleiding heeft gegeven om zijn auditorium te wijzen op de noodzakelijkheid om militaire telegrafisten te vormen, hoe vol goe den wil en toewijding het niet-militaire personeel ook moge zijn. Vervolgens wordt een overzicht gegeven van de tegenwoordige organisatie der militaire telegrafie in Frankrijk. Eindelijk weer een artikel over de Kustverdediging". Maandenlang is deze aangelegenheid, welke zoo de lezers zich zullen herinneren zelfs internationale beteekenis had verkregen, niet meer in het openbaar Inmiddels zijn de aanvankelijke plannen tot heel wat bescheidener proporties teruggebracht, zoodat thans niet meer een uitgaaf van 40 millioen, doch slechts van 11 a 12 millioen gulden wordt voorgesteld. Het mag ons intusschen verheugen, dat de plannen betreffende Vlis- singenen deze waren juist de oorzaak, dat er in de buitenlandsche pers zooveel stof opging ongewijzigd zijn gehandhaafd. Vlissingen zal een fort krijgen. Het is voornamenlijk over de inrichting en de plaats van dat fort, dat het artikel van kapitein J. G. W. Bolomey handelt. S. wil instede vao één fort, bewapend met kanonnen van -.8 c. M. lang 45, twee gesloten batterijen, bewapend met 24 c. M. lang 45 geschut. Ook wijdt S. nog enkele woorden aan de voorgestelde verbetering van het fort Kijkduin, waarmede hij zich evenmin vereenigen kan. Voorts maken we nog melding van de „Mededeelingen van de Directie w„rir.nron- on Weezenkas van de Landmacht." op de hoogte kunnen stellen. Eén vraag moet ons van het hart. Had men, wat nu geschiedt, niet een paar jaar eerder kunnen en moeten doen We achten vereenigingen in het Leger uit den booze, maar men scheppe dan ook niet het bestaansrecht. 1. M. T. 1913. 6. 81

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 83