W Tactische Oefening op de kaart. Oplossing uan Oefening Ilo. 6. 84 Als de Vooi hoede Ct het Legeringsbevel (I. M. T. 1912 II blz. 1260.) ontvangt, is de duisternis bijna ingevallen, zoodat de door den Voor- posten Ct te nemen maatregelen niet anders dan van eenvoudigen aard kunnen zijn. Het indeelen van eene Yoorp. Keserve heeft i. c. geen zin; in de eerste plaats is de met den Yoorp. dienst belaste troepenmacht te klein, doch verder is het althans gedurende den nacht vrijwel onmogelijk troepenafdeelingen van den rijweg naar het 800 M. ten Z, daarvan gelegen rijpad, of omgekeerd, te verplaatsen. In verband met de imperatieve opdracht van den Det. Ct omtrent de te bezetten punten in het voorterrein, en de omstandigheid, dat de Voorp Ct verantwoordelijk is voor de doeltreffende opstelling van alle onderdeelen, ligt het voor de hand, dat de Yoorp. Ct zijne troepen splitst in twee Voorp. Detn en aan elk reeds dadelijk opgeeft, waar veldwachten moeten worden uitgezet. De verbinding tusschen de beide Yoorp. Detn kan tot stand gebracht worden met behulp van de sein- middelen van de sectie Genietroepen, hierbij dient er zorgvuldig voor te worden gewaakt, dat de verbindingspost op den G. Gadoeng voor den vijand onzichtbaar blijft. Wat de standplaatsen der Voorp. Detn betreft zij opgemerkt, dat bij dag het bezetten van de drie door den Det. Ct met name genoemde toppen voldoende waarborgen zou geven voor de beveiliging van de eigen hoofdmacht (van het Det.) Gedurende den nacht komt het ech ter in de eerste plaats er op aan de wegen af te sluiten, in verband waarmede de Yoorp Det. wat verder zullen zijn vooruit te schuiven. Het bovenstaande overwegende, geeft de Voorhoede (Voorposten) Ct het volgende bevel uit 2de Brigade. VII Batn. Inf. No PI. 11. aan den rijweg Soekaboemi-Tjikembang, 1-11-' 12, 6.15 n.m. VOORPOSTENBEVEL voor den len November 1912. Troepenindeeling. 1. Vijandelijke Cavalerie, ongeveer 2 1. Voorp. Det. No. 1. Regimenten, waarbij 1 batterij, is in de le Comp Vilde Batn. richting van Tjikembang teruggetrokken. Cav. 4 ruiters. De voeling is verloren. Mitr. 1 sectie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 86