Oefening Do 7. 87 Tactische Oefening op de kaart. [Jan. 1913. Genie 2 sectie ('van Yoorp. Det. Ho. 1.) 3. Te volgen weg: rijweg naar Tji- 2. Hoofdmacht. Ct. Majoor D. 3de en 4de Comp. Ilde Batn. 1 sectie.) Genie 1/2 sectie (van Voorp. Det. No. 2.) Miti. 2 sectiën. 3de Comp. Vilde Batn. Art i batterij Veld. Vilde Batn. 3de Comp.) 3. Dekking Trein. 1. sectie v/h Ilde Batn. 4. Te 7 v. m. in marschcolonne. Voorhoede, hoofd van den Hoofdtroep bij pl. 12. Hoofdmacht, hoofd aan W. rand sawah tusschen pl. 11 en 12. Afmarcheeren op mjjn bevel. Bagage- en Algemeene Trein op den rijweg front naar het O., hoofd bij pl. 10. 5. Voorhoede bezet zoo spoedig moge lijk den rechteroever van de Tji Tatïh. 6. Voorposten in de marschcolonne aansluiten. 7. Voorp. Telegraafbr. herstelt ge meenschap met Soekaboemi. Schriftelijk aan Cten Ilde en Vilde Batn. en oudsten Ct. der Trein- afdeelingen. 8. Ik marcheer der Voorhoede. bij den Hoofdtroep De Brigade Ct. B. Kolonel. Te 6 v. m. wordt een berichtenofficier naar Karangtengah gezonden. De Intendant van het Detachement ontvangt opdracht den Bagage- trein zoo veel mogelijk uit de plaatselijk aanwezige voorraden aan te vullen. De Voorhoede stuit reeds spoedig op eene linie vijandelijke schut ters, waarbij enkele machinegeweren, die den W. rand van de zich van N. naar Z. uitstrekkende strook sawah ter hoogte van de „j van Tjiawitali 6 bezet houdt. De Pr. Malang blijkt door ongeveer 150 man te zijn bezet. Te 8 v. m. is de Voorhoede er nog niet in geslaagd den weerstand des vijands te breken. Gevraagd de maatregelen (bevelen) van den Ct. der 2de Brigade. E.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 89