De Geneeskundige Dienst in en na het genecht.1) (UerDolg en sloi Dan blz. 1205 jaar 1912) Keeren wij thans tot de strijdende troepen terug. Nadat A. I. vd. in den strijd heeft ingegrepen, is de toestand voor onze troepen aanmerkelijk verbeterd, en heeft het gevecht een stilstaand karakter aangenomen. Toch hebben inf. Y. VI en VII het tegen de overmachtige vijandelijke infanterie zwaar te verantwoorden, zoodat de bataljonsreserven dezer korpsen bijna geheel zijn verbruikt. Te 2.30 n.m. heeft munitieaanvulling uit de le Munitie colonnes plaats; de Ch. G-. S. .van A. I. bg. maakt van de aan wezigheid der dos a dos gebruik om tot den Ct. van den Munitietrein het verzoek te richten, een aantal van zijne gewonden naar de Hd. Y. te vervoeren. Daar deze voertui gen voorloopig toch niet voor munitievervoer behoeven te worden gebezigd,--verondersteld wordt, dat de 2de munitie colonnes eerst des avonds Rende zullen bereikenwordt dit verzoek toegestaan; eveneens wordt het verzoek van den Ch. Hd. V. ingewilligd om een aantal gekwetsten, die zittend kunnen worden vervoerd, naar het Y. H. te Tjiharashas over te brengen. Op deze wijze worden een lOOtal niet-marsch- vaardige gewonden afgevoerd. Daar men ruim den tijd heeft, kan het vervoer zonder bezwaar in stap geschieden, hetgeen zoowel gewonden als paarden ten goede komt. Op verzoek van den Ct. van den Munitietrein doet nu de Ch. Hd. Y. den Algemeenen Bevelhebber het bericht toeko men, dat nabij deze verbandpiaats eenige duizenden patronen, van de gewonden afkomstig, bijeen liggen, waarop laatstge noemde autoriteit maatregelen treft, deze door eenige muni- tiepaarden, welke hun voorraad reeds ten tweede male hebben afgegeven, te doen afhalen. 44 1) De op blz. 1197 van den vorigen jaargang te vervangen door.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 46