Ouer het remonteiDezen uon het 3apcmsche Leger. 63 Korte Mededeelingen. [Jan. 1913. Moge deze mededeeling voor de schermliefhebbers van buiten eene aansporing zijn, om bij volgende gelegenheden niet te lang te dralen zich als deelnemer op te geven. Dat de voorbereiding en do regeling van het Wapenfeest eenigen arbeid vereischte, behoeft zeker nauwelijks te worden gememoreerd. Door herhaalde afwezigheid ten gevolge van dienstwerkzaamheden van eenige bestuursleden werd bet werk der overige leden niet on belangrijk bemoeilijkt en vertraagd. Maar toch, dank zij den onbe- perkten steun van alle militaire Autoriteiten en de welwillende mede werking van de Militaire Sociëteit „Concordia", is het Bondsbestuur er in geslaagd ten slotte alle bezwaren te overwinnen. Door het Bestuur wordt thans de mogelijkheid overwogen het vol gend Wapenfeest te Bandoeng te houden, waardoor het schermen in eene daartoe meer geschikte temperatuur kan plaats hebben, maar bovendien het voordeel wordt verkregen, dat de van elders komenden in één dag het doel hunner reis kunnen bereiken. Yeel zal er echter van afhangen, wat de eerst onlangs weer opgerichte Plaatselijke Afdee lt11? „Bandoeng" voor de medeleden van den Bond zal kunnen doen. Ten slotte een woord van opwekking aan het Officierskorps van de Kon. Marine en van het N. I. Leger, om deze echt-militaire Vereeniging, welke hoezeer zij hare levensvatbaarheid reeds ten volle heeft be wezen nog iu het stadium der kinderjaren verkeert, den steun met raad en daad, welken zij zoo zeer van noode heeft, niet te onthouden. S. De aangelegenheden, welke de remonteering van het leger betreffen, worden behandeld op het Hoofdbureau voor het remontewezen (gunba hojubu), hetwelk een deel van het Ministerie van Oorlog vormt. De Chef van het Hoofdbureau, thans de generaal-majoor der cavalerie Honda, is rechtstreeks ondergeschikt aan den Minister van Oorlog. Hij heeft de directeuren der remontedepot's onder zijne onmiddellijke bevelen. Remonleering dqd de bereden korpsen. De bereden korpsen ontvaneen hunne paarden gedeeltelijk van de remonte-depot's, gedeeltelijk rechtstreeks door aankoop. Uit de remonte-depot's worden geremonteerd de cavalerie, de veld- en rijdende artillerie, de cavalerie-school, de schiet school der bereden artillerie en de bruikleenpaarden der officieren van de bovengenoemde wapens en inrichtingen. Door rechtstreekschen aankoop worden geremonteerd de berg-artillerie, de zware artillerie, de trein, het telegraaf-bataljon,

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 65