De reserve voor het Indische Leger. [Febr. 19] 3. we daarvan voor de aanvulling van het inlandsch element nooit iets te wachten hebben. Dit stelsel behoort daarom voor in landers zoo spoedig mogelijk te worden losgelaten. Tenslotte dient het stelsel door X voorgesteld bewaard te worden tot alle andere blijken gefaald te hebben, en dan ge bruikt te worden tot tijd en wijle men meent, dat het oogenblik voor een Inlandsche militie op Europeeschen voet gekomen is. Betreffende alle andere min of meer phantastische voorstellen als van Heririg, Kerkkamp, Nijpels, c. s. gelooven we niet beter te kunnen doen dan de woorden aan te halen, waarmee de Generaal Michielsen een jaar geleden die voorstellen veroor- deelde: „Maar hoe meer ik mijn gedachten over dit onder werp (een Inlandsche militie als bovenbedoeld) heb laten gaan, des te meer ben ik tot de conclusie gekomen, dat de tot dus ver met betrekking daartoe in overweging gegeven voorstellen prcictisch onuitvoerbaar moeten worden geacht" (2) In het voorgaande werd gezegd, dat het niet-tot-het-staan- de-leger-behoorend deel van het leger moest dienen om: le het staande leger op oorlogssterkte te brengen, 2e nieuwe eenheden te vormen, 3e voor de aanvulling gedurende den oorlog. Hiertoe kunnen n. o. m. dus in aanmerking komen: a. de 4600 man van de reserve 1913, b. de bestaande en nieuw op te richten barisankorpsen. Al gelukt de methode sub a volkomen, dan geeft zij toch niet voldoende manschappen (bijna 2400 gaan er reeds af voor den trein) om de ad le genoemde taak te volbrengen. Dit is echter ook niet bepaald noodig, daar o. i. het verband beter wordt, wanneer men de barisan in oorlogstijd zooveel mogelijk in het leger opneemt. Men zou van alle bataljons de vierde compagnieën kunnen bezigen tot het op sterkte bren gen (ongeveer 225 voor den velddienst ten volle geschikten) van de drie overige compagnieën en als vierde compagnie een 131 1) Cui'siveering van ons. 2) Verslag I. K. V. No 37.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 15