en (Dantsjoerije. 155 Mededeelingen van verschillenden aard. Op de parade te Peking op 10 October verscheen 1 bataljon van 330 man. Mauser 88. Opgericht als tegenwicht tegen de hoofdzakelijk uit Mantsjoe's bestaande Chin Wei Chün. Op de parade te Peking op 10 October verschenen 18 batal jons a 330 man, 1 eskadron van 170 ruiters en 24 stukken (Arisaka-bergstukken en Skoda-sn. v. veldstukken) (1). De Infanterie is gewapend met Mauser 88, de Cavalerie met de overeenkomstige karabijn. Er wordt tweemaal per dag geoefend, telkens 2 uur. De manschappen zijn afkomstig uit Honan en Shan tung en zien er goed uit. Slechts 2/10 der officieren heeft de militaire scho len bezocht. Het korps is Yiian Shin Kai zeer toegedaan en vertoont geen neiging tot plunderen. De uitrusting laat nog veel te wenschen over. (1) De art. nam geen deel aan het défilé, waarschijnlijk wegens den slech ten toestand liarer bespanningen. Eene tot dusverre onbekende eenheid, die dezelfde uniform draagt als de Kung Wei Chün. Dient volgens sommigen als depot-troep voor dit korps. Volgens anderen is het opgericht uit Shantungsche reservisten. Op de para de te Peking op 10 October verschenen 3 bat. a 330 man. bewapend met Mauser 88 en 982 comp. hadden Japansche geweren Meiji 31. Is de voormalige Keizerlijke garde. Op de parade te Peking verschenen 6 bat. (van het 1ste, 3de en 4de R. I.), elk van 330 man, 1 eskadron van 170 ruiters en 12 stukken. Bestaat uit Mantsjoe's, maar onder de gegradueerden zijn veel Chineezen. De manschappen dragen op demonstratieve wijze den staart. Wordt zeer slecht genoemd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 39