B. Troepen in tiet I. hu Chiin. 162 Merkwaardigheidslialve wordt nog medegedeeld, dat te Ching Wan Tao (aan de Golf van Chihli) eene afdeeling „torpedisten", sterk 200 man, gelegerd was om mogelijke landingen van een buitenlandschen vijand te verhinderen. Om trent het materieel dezer afdeeling is niets uitgelekt. Volgens de laatste berich ten zou zij Ching Wan Tao thans verlaten hebben. Divisiën, c.q. briga des, enz. Samenstelling en sterkte Legering 1ste divisie Op papier zijn nagenoeg alle een heden, welke organiek eene divisie vormen, aanwezig; zij zijn echter verre van volledig. Zeer waarschijn lijk weinig geschut. Pukow (tegenover Nanking) en ten Noorden daarvan. 4de divisie id. Ten Noorden van Nganwui en Kiangpe. 9de divisie Als boven. Er zijn 18 stukken en 24 mitr. van Japansch maaksel. Hsücliowfu (aan den spoorweg Pu- kou-Tientsin) 2de divisie 3de divisie Als de 1ste divisie. Heeft zelfs een spoorweg- en telegraafafd, maar zon der materieel. Nanking; 2 bat. en de cav. te Hsü- chowiu. 5de divisie Slechts 3 bat., 2 esk., 1 batterij en 1 comp. genietr. In hoofdzaak de vroegere gemengde brigade. Suchow, Nanking en Pukow. 6de divisie Als de 1ste divisie. 18 bergstukken. In hoofdzaak de vroegere 21ste divi sie (Chekiang). Hangchow. 25ste divisie 4 reg. inf., overigens is de samen stelling onbekend. Ningpo, Tsin Hai Shao Hsingfu, Wen chow. 7de divisie 2 onvoltallige brigades inf., cav., 2 batt., 1 comp, genietroepen en 1 treincomp. De cav, heeft niet meer dan 50 paarden Nanking.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 46