Mededeelingen van verschillenden aard. Afgedankt, Ook genoemd „gemengde brigade van Shanghai", Wordt weldra afgedankt. Beide divisiën zijn öf afgedankt, öf identiek met het hieronder genoemde lste en 2de „Leger" van Kanton. Beide korpsen zijn geheel of gedeeltelijk nabij Nanking gelegerd geweest en in den afgeloopen zomer naar Kanton teruggekeerd. Geweren van 6.8 ml„ te Kanton vervaardigd. Bij de terugreis naar Kanton sleepten de soldaten 200 jongens en meisjes mede, om in Kwantung te verkoopen, het geen met wapengeweld belet worden moest. Voor Chineesche toestanden is de tenue niet slecht; de schildwachten zijn naar belmoren gekleed en uitgerust. Evenals te Nanking, worden de offi cieren meestal gegroet. De soldaten zien er geheel jong uit. Zij worden geregeld betaald, doch in sterk gedepreeieerd, door de revolutionaire re geering uitgegeven bankpapier. Uit vrees voor muiterij heeft het bestuui straf gesteld op het niet in betaling aannemen tegen den vollen koers, zeker geen afdoend middel. Het opperbevel is in handen van Gen. Chan Km Meng, die zich veel moeite geeft om eene goede tucht onder zijne troepen te handhaven en ongewenschte elementen te verwijderen (October IJlt). Op de parade op 10 Oct. te Kanton verscheen slechts eene gemengde bri gade van niet meer dan 1500 man met een paar lichte bergstukken. Verder is er te Kanton nog eeene iuchtvaartafdeeling. De eenige vliege nier is echter eeDigen tijd geleden dood gevallen. Mogelijk bevindien zich hier de door Dr. Sun Yi Hsien gedurende den oorlog bestelde vliegtuigen. door wapengeweld ten val te brengen. De laatste poging ging uit van een re<* cav "elegerd even buiten Wuchang, dat zich tot de aanhangers van den gefusilleerden Gen. Chang Chen Wu rekent, In den nacht van den 24sten op den 25sten Sept. sloeg het aan het muiten, doch de kameraden der artillerie wisten de autoriteiten bijtijds te waarschuwen. Een gevecht ont brandde, dat met de nederlaag der samenzweerders eindigde. Twintig hunner werden gevat en ter dood gebracht. I. M. T. 1913. 12. 167

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 51