Bet uerspreiden der sectie en het oplossen in gesloten groepen. Nu als gevolg van de reorganisatie der Veld-Infanterie Hoofdstuk III van ons Infanterie reglement (oefeningen in verspreide orde) eenige veranderingen zal moeten ondergaan, lijkt het ons niet ondienstig om eens het licht te doen val len op verschillende onjuistheden, die thans in dat hoofdstuk voorkomen en op de omslachtige en ingewikkelde wijze waarop het verpreiden thans plaats heeft. Be indeeling der sectie. Hoewel in alle Europeesche legers eene onderverdeeling van de sectie in meer dan twee deelen bestaat, geeft het bestaande reglement eene verdeeling in slechts twee groepen aan, vermoedelijk in verband met de geringere getalsterkte van de Indische sectie. Intusschen zal na de invoering der reorganisatie, voor den strijd tegen den B. V. de sectie wor den verdeeld in vier groepen. De tegenwoordige indeeling in twee groepen van den rechter- naar den linkervleugel heeft het nadeel, dat het verspreiden uit de flankformatie —hetgeen in de praktijk regel zal zijn—langduriger en inge wikkelder is dan bij eene indeeling van de sectie in twee groepen bestaande respectievelijk uit het voorste en het achterste gelid, waar tegenover echter het voordeel staat, dat het oplossen in gesloten groepen bij de bestaande indee ling eenvoudiger is. Het is thans nog niet bekend hoe de indeeling in vier groepen na de reorganisatie zal moeten geschieden, nl. of van rechts naar links in vier groepen, ieder twee gelederen vormende, öf in vier groepen ieder op één gelid opgesteld, nl. een rechter-voorste, een linker-voorste, een rechter-ach- terste en een linker-achterste groep. De laatste indeeling heeft het voordeel van een snelleren overgang tot de ver spreide orde, doch het nadeel van eene moeilijke oplossing in 171

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 55