Febr. 1913.] Het verspreiden der sectie en gesloten groepen, terwijl ook detacheering van een der groe pen de geheele opstelling der sectie in de war brengt. Bij eene indeeling van de sectie in vier groepen van den rechter- naar den linkervleugel is het oplossen in gesloten groepen eenvoudiger, terwijl detacheering van een der groepen kan plaats hebben zonder het verband in de sectie te schaden; daartegenover staat echter het overwegend nadeel, dat het verspreiden minder snel en gemakkelijk zal geschieden. Bij de keuze tusschen beide wijzen van indeeling is het slechts de vraag welke factor het zwaarst moet wegen: de snelle overgang tot de verspreide orde of de gemakkelijke oplossing in gesloten groepen. Hoewel het snel oplossen in gesloten groepen meermalen noodig kan zijn, lijkt ons een gemakkelijke en snelle over gang tot de verspreide orde van zoo overwegend belang, dat deze bij de keuze tusschen beide methoden den door slag moet geven, temeer daar, zooals we straks zullen aan geven, ook daarbij eene afdoende oplossing is te geven voor het aannemen van de gesloten groepenformatie. Aan de hand van de mededeelingen betreffende het Indisch leger, voorkomende in het I. M. T. 1911 No. 11, zou dan bijvoorbeeld de Europeesche sectie er als volgt uitzien. Eur. sergeant X Eur. korporaal o Eur. fuselier Het verspreiden uit de frontformatie. Hoewel het hoogst zelden zal voorkomen, dat de sectie in de frontformatie tot het aannemen van de verspreide orde zal worden genoodzaakt, kan de beoefening hiervan toch niet achterwege blijven. 172 Fig 1. 1. v. gr. r. v gr. 17 16 15 14 13 12 11 10 087654321 ooooooo 0 000000000 X ooooooo 0 000000000 X 1. a. gr. r. a. gr.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 56