Febr. 1913.] Op welke doelen zullen de verdedigende enz. (schatting, bepaling), van de gemiddelde richtingsfout en van de atmosferische invloeden zal de natuurlijke spreiding van het wapen (met affuit) aanmerkelijk vergroot moeten worden. Veronderstellende, dat voor den afstand van 1500 M. een dieptespreiding van 300 M,noodig en voldoende is om het gemiddelde van bovengenoemde invloeden te neutraliseeren, dan moet de mitrailleur per dieptelijn 20 kogels brengen om een aaneengeschakelde trefferruimte te verkrijgen (de trefferruimte voor eene doelhoogte van 1,60 M. is op dezen afstand 15 M.2). Het allergunstigste geval aannemende n. 1. dat in de breedte alle kogels het doel snijden, zal het te verwachten treffer procent =5 zijn 3). Langer dan 10 seconden zal het echter niet duren, of dit gesloten doel heeft zich gedekt en is verdwenen. In 10 se conden verschiet 1 mitrailleur 67 kogels, waarvan ruim 3 treffers. Rekenende, dat 1 kogel 2 menschen buiten gevecht stelt, zal de bevuurde sectie in dien tijd door het vuur van 1 mitrailleur 7 man verliezen lijden. Bevuurd door 8 mi trailleur is het doel vernietigd. Zelfs in véél ongunstiger omstandigheden lijden gesloten doelen dusdanige verliezen door het mitrailleurvuur, dat men veilig kan aannemen, dat één dergelijke gelukte vuuroverval voldoende vingerwijzing zal zijn voor de overige afdeelingen, om zich niet voor een tweede maal gesloten binnen het werk zame mitrailleurvuur te bewegenm. a. w. de nu volgende doelen zullen verspreid zijn. Tijdens den stormaanval zullen zich groote gesloten doelen aanbieden. In verband met den geringen afstand lijdt het 179 1) Het D S. V. geeft dit getal aan, 2) Aangezien een schootstafel van den mitrailleur niet ten dienste staat, zijn de verschillende gegevens geput uit het Ned. Ind. Scliietvoorschrift, waarbij de tabellen voor het geweerzijn geraadpleegd. 3) Teneinde de gevolgen der atmosferische invloeden en der richtingsfout te neutraliseeren zal, hier tevens in de breedte gespreid moeten worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 63