Van Vreemde Legers. Italië, mitrailleurs. Amerika. Frankrijk, mitrailleurs. 3apan. 206 Febr. 1913.] Het mitrailleur vraagstuk, waarover men reeds twee jaar doende was, is thans opgelost. Niettegenstaande de scherpe concurrentie van de twee inheemsche modellen, Perino en Fiat-Perelli, is de keuze op het systeem Maxim-Vickers gevallen. Yan dit model waren er tevoren reeds 220 stuks aan den troep verstrekt. Echter zullen de nieuw intevoeren mitrailleurs van een aanmerkelijk lichter type zijn, Streffleurs Mil. Zeitschr. Nov. 1912. huehiDloot. Een wetsvoorstel, waarbij voor het leger een luchtvloot van 120 vliegtuigen met 285 officieren en 720 manschappen zal worden sa mengesteld, is ingediend. Daarvan zullen gestationneerd worden, op de Filippijnen 16, aan het Panamakanaal 8 en op Hawai 8 vliegtuigen. Verder zullen 64 vlieg tuigen worden verdeeld over 14 kustplaatsen. MarinebladDec. 1912. De Infanterie-regimenten, die thans alle twee sectiën mitrailleurs hebben, krijgen nog een derde sectie toebedeeld, zoodat alsdan elk bataljon één sectie heeft. Tot nu toe bepaalde de Regiments-com mandant de indeeling der mitrailleurs bij het gevecht. Mil. Wochenbl. 1912 No. 163. De strijd op Formosa. De Japansche troepen, welke in October j.l. in het gebied Shin- chiku tot taak kregen de inboorlingen terug te drijven binnen de grenzen van hun gebied, (hevige stormen hadden de ijzerdraadver sperringen om het reeds veroverd gebied zwaar gehavend) stonden voor een moeielijke taak. Tot begin December moest menig hard nekkig gevecht worden gevoerd. Het aantal opstandelingen is veel grooter dan aanvankelijk werd vermoed. Tot op genoemd tijdstip hadden de Japanners reeds 300 man verloren. Toch is het reeds gelukt om het drie vierde gedeelte van het door de inboorlingen hernomen terrein weer schoon te vegen. Der Ostasiatische Lloyd. 3 Jan. 1912. Gebruik Dan lichtgranaien. In den oorlog met Rusland is gebleken, dat nachtelijke aanvallen vaak zullen moeten worden toegepast. Daardoor werd tevens de aan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 90