Overzicht van benige Tijdschriften. [Febr. 1913. er echter van een werkelijk gevecht sprake is, wordt in het leger evenmin als in elk ander bedrijf geschoold. Kunnen we het daarom met de door S. uitgesproken vergelijking niet eens zijn, met den hoofdinhoud van zijn betoog, n. 1. om den tijd, dien de Nederlandsche milicien onder de wapenen vertoeft, zoo productief mogelijk te doen zijn, zal ieder gaarne accoord gaan. Dat er op dit gebied nog wel wat valt te verbeteren, kan ons uit schrij vers studie blijken. Hier en daar doet S. echter voorstellen, die wel wat van miskenning van het bestaande getuigen. Zoo b. v. het voor stel om door tijdstudiën te doen nagaan, welken tijd voor het afleg gen van 20, 30, 40 enz. K. M. benoodigd is. Zou S. soms meenen, dat hetgeen daarover b. v. in den velddienst staat aangegeven, maar zoo'n beetje op de gis is neergeschreven Een up-to-date-artikel is dat van den le Luit. der Infanterie M. Waltheer. Het luidt: „Eenige beschouwingen betreffende de samenstelling van een toekomstig luchtvaartrecht." S. is voorstander van de idee, dat de Staat de volle souvereiniteit over de lucht boven zijn gebied, zonder eenig servituut, moet behouden. Yeel is er reeds over dit .onderwerp gesproken, conferenties zijn gehouden, maar tot een afdoende internationale regeling is men tot nu toe nog niet gekomen. Toch zal, gezien de resultaten, die in de laatste jaren met de lucht vaart zijn bereikt, het internationale recht zich met het onderwerp afdoende dienen te bemoeien. Vermelden we ten slotte nog „Seinen" door den le Luit. der Inf. Schmoutziguer, en „Hetgevechts- schieten met den mitrailleur door W. J. J. Hasselbaeh" door kap. "W. F. Dinger. N. 211

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 95