Tactische Oefening op de kaart. Oplossing Dan Oefening Do. 7. 212 Het zou van weinig standvastigheid getuigen, als de Br. Ct., een maal tot het voortzetten van den marsch naar Tjikembang besloten zijnde, bij het ontmoeten van tegenstand van dit voornemen afzag, zonder eene ernstige poging te hebben gewaagd, den vijand terug te werpen. De Br. Ct. besluit dan ook tot den aanval over te gaan. De eerste vraag, welke hij zich thans te stellen heeft, is op welken vleugel hij do beslissing zal moeten zoeken. Op 's vijands Z. vleugel begunstigt het begroeide terrein de nadering van omvattende troepen. Yan eene ondersteuning van eene dergelijke beweging door Art. vuur kan evenwel geen sprake zijn. Bovendien moet eene splitsing van het kleine detachement in twee gescheiden deelen, welke 1,5 K.M. van elkander verwijderd zijn, als eene hoogst gevaarlijke onderneming worden beschouwd, en dus bij voorkeur wor den vermeden. Een aanval op den Pr. Malang biedt daarentegen de volgende voordeelen: Is deze hoogte eenmaal door onze troepen bezet, dan is een langer standhouden van den vijand vrijwel uitgesloten. De aanval der Inf. tegen dit punt kan worden ondersteund door het vuur der Veld- batterij, welke hiertoe nabij pl. 12 kan worden opgesteld; van af den G. Kate is de vuurleiding volkomen verzekerd. De koffietuinen ten O. van den Pr. Malang bieden voorts gelegenheid de aanvalstroepen aan den voet van de hoogte N. waarts uit te breiden, waardoor de omvatting zonder eene tijdelijke splitsing van het det. kan plaats hebben. Een nadeel is, dat in het bedekte terrein van leiding weinig sprake kan zijn. Zoo ooit, dan zijn dus hier duidelijk afgeronde opdrachten aan de onderaanvoerders noodig. Toch is het verre van uitgesloten, dat deze op zeker oogenblik op eigen initiatief zullen zijn aangewezen. Het bovenstaande overwegende, geeft de Br. Ct. het volgende bevel uit: 1) De volgende serie oefeningen, welke in de Maart-aflevering zal aanvangen, zal worden gehouden op bl. Ill res. Preanger-Regentschappen, schaal 1 50000. Onder toezending van een postwissel van f 1,50 kan dat blad worden aangevraagd bij het Hoofdbureau van den Top. Dienst, waarna franco toezending volgt. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 96