Febr. 1913] Tactische Oefening op de kaakt. Oefening Do. 8. Te 12 uur 'smiddags ontvangt de Ct der 2de Br. het volgende bevel van den Alg. Bevelhebber: Hoofdkwartier van het Veldleger le Sectie. Karangtengah, 2— 11 12. 10 v. m. Bevelen voor den Ct der 2de Brigade. 1. Een vijandelijk Det. heeft eene stelling ingenomen op de hoog ten G. Karang en G. Bongkok (530). 2. Het N. Veldleger zal morgen tot het offensief overgaan en over Tjikeihbang naar Tjigombong marcheeren om den vijand terug te werpen. 3. Het Det. der 2de Br. zal—ten einde den opmarsch der eigen hoofdmacht te vergemakkelijken morgen bij het aanbreken van den dag over Tjikembang naar het N. oprukken en het vijandelijk Det. op den G. Karang en G. Bongkok (530) in den rug aantasten. 4. Detn 2de Inf.- en Art. Munitiecolonnes en Verpl. trein mar cheeren nog heden van Soekaboemi naar Bodjong af, en kunnen U heden ongeveer te 4 n. m. bereiken. 5. Ik bevind mij te Karangtengahmarcheer morgen bij den Hoofdtroep der Voorhoede van de hoofdmacht. De Ct van het Veldleger, X. Luitenant Generaal. Schriftelijk per ordonnans aan den Ct der 2de Brigade. Als de Br Ct dit bevel ontvangt, is de toestand als volgt: De voorste linie van het Vilde Batn heeft den voet van den Pr Malauc bereikt; hier is de aanval tot staan gekomen en lijdt de troep °door het vuur van Inf. en Mitr. vrij ernstige verliezen. Het vuur der eigen batterij heeft blijkbaar slechts geringe uitwerking. De voormalige voorhoede kan in front der vijandelijke stelling even min voorwaarts dringen. De munitie der voorste Inf. afdeelingen, waaronder begrepen die, welke uit de geveehtstreinen werd verstrekt, is grootendeels verschoten. G^ra£/de6maatregefen (bevelèn) van den Ct der 2de Br. voor den nacht en voor den volgenden dag, aannemende, dat nadere omtrent den vijand niet worden verkregen, en geen nadere bevelen van het Hoofdkwartier worden ontvangen. 214

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 98