Korte Mededeelingen. Boogere Krijgsschool. Febr. 1913.] daartoe bestemde nieuwe gebouwen te Chiba Aan de gereorganis- seerde Toyamaschool zal voortaan alleen gymnastiek, schermen, het gebruik van de trompet en de muziek onderwezen worden. Door deze verandering heeft thans de Infanterie, evenals de Cava lerie, eene eigen school tot verdere vorming van hare officieren. De reglementen voor de nieuwe Infanterieschool en voor de srere- organiseerde Toyama-school zijn vertaald in de bijlagen 1 en 2. Oefeningen. Voor het eerst in Japan werd tusschen 25 Augustus en 8 Septem ber eene kaderoefening tot bestudeering van den etappendienst ge houden. De leiding was in handen van den Generaal-Majoor Yuhi, Chef van de 1ste sectie van den Generalen Staf. Behalve een aantal hoofd- en subalterne officieren van den Generalen Staf namen aan de oefening ook deel een paar officieren van de administratie en van den geneeskundigen dienst. Den 18den October kwamen 14 opperofficieren der reserve te Tokyo tot het bijwonen van lezingen en oefeningen. Het programma komt overeen met dat van verleden jaar. De oefeningstijd zal den 22sten November geëindigd zijn. Wapening en uitrusting. Den 19den September werden te Osaka proeven genomen meteen lichten handmortier, ten gebruike in den belegeringsoorlog. Omtrent dezen vuurmond wordt het volgende bericht: Het kaliber bedraagt ruim 9 c. M., de lengte ongeveer 60 c. M. Hij is zoo licht, dat hij door één man vervoerd worden kan. De maxi mumdracht bedraagt ongeveer 300 M., echter wordt de grootste uit werking bereikt op afstanden tusschen 40 en 50 M. De lading wordt van voren ingebracht. Het projectiel dient tevens tot verlichting. De Ilederlandsclie militaire organisatie in de 3apansche pers. De „Japan Times" van 10 September bracht een overzicht van de nieuw ingediende voorstellen tot versterking van Ylissingen, afkom stig uit Brussel. A. (Uitbreiding van het aantal officieren-leerlingen en officieren-leeraren). Blijkens de Nederlandsche oorlogsbegrooting voor 1913 zijn de kosten van de II. Kr. S. verhoogd in verband met de uitbreiding van het aantal officieren-leerlingen en officieren-leeraren van het N. I. Leger. Te dien aanzien teekent de Minister van Oorlog in zijn M. v. A. het volgende aan „Hiervoren bedoelde verhoogingen houden verband met de behoefte, welke zich heeft doen gevoelen, om het aantal officieren-leerlingen van het Nederlandsch-Indische leger voor de krjjgskundige studiën aan de Hoogere Krijgsschool uit te breiden, ten einde eene goede (1) Chiba ligt aan de baai van Tokyo. 190

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 74