De Fkansche Legermanoeuvres in 1912. [Maart 1913. overgang van de Vienne en den laatsten dag om een aanval op eene versterkte stelling bij St. Maure Sepmes, was het voor de volgende dagen verder zeer eenvoudig om de te nemen richtingen vast te leggen. Al dadelijk zij medege deeld, dat we daarbij steeds zeer veel veine hebben gehad, zoodat we veel interessante momenten hebben kunnen me demaken. De kleinste per fiets afgelegde afstand was 50 K. M., tei- wijl de grootste 76 K. M. bedroeg. De manoeuvres werden begunstigd door prachtig weer. De wegen waren vooi lij- wielen zeer goed, alleen waren er soms zeer zware hellingen, in. Zeer aan te bevelen is het om alle mogelijke reparatie middelen mede te nemen, vooral ook verwisselstukken als moeren, enz., dit laatste omdat door de zeer afwijkende bouw en inrichting van de fransche machines deigelijke on- derdeelen niet zullen passen. Ook met betrekking tot de reparatiën waren we zeer gelukkig; slechts 1 band- en 1 kettingreparatie waren noodzakelijk. Het medevoeren van de hoogst noodige bagage geschiedt het gemakkelijkst in een frame-tasch. Bel uerloop uan de fflanoeuDres. Eerste Periode—11 t\m 13 September. Algemeene Oorlogstoestand. In de eerste dagen van September heeft eene Westpartij zich verzameld ten W. van de lijn Chantonnay Fontenay le Comte—Niort—St. Jean d'Angély; andere elementen zijn ge vormd in de Yendée ten N. van Cholet, en in Anjou, in de omgeving van Laval. Om tegen die krachten op te treden is eene Oostpartij verzameld aan de boven- Creuse boven Argenton. Andere Oostelijke groepen worden gevormd aan de beneden-Cher, ten O. van Tours. Hiervan uitgaande, betrof het thema der le periode van de manoeuvres de actie van twee vleugel-legers. Het Weste- 283 Zie schetst 1.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 43