Maart 1913.] De Fransche Legermanoeuvres in 1912. den cavalerie-commandant. Eenigen tijd later ontving hij op dezelfde wijze bericht, dat de vijandelijke cavalerie nog te ver af was om den marsch van het Xe korps te kunnen ver tragen. Ook de commandant van het W. Leger kreeg van door hem uitgezonden vliegeniers bericht, dat de tegenpartij in verschillende colonnes, samengesteld uit de verschillende wa pens, de Yienne tusschen Bonneuil en Dangé had overschreden. Door de vliegeniers van de Oost-partij kon worden vastge steld: eene lange colonne op den weg van Saumur naar Thou- ars, de divisie cavalerie op marsch naar Brion en de hoofden der colonnes van een ander korps (XI) op den weg van Bres- suire naar Air vault. Deze laatste waarnemingen werden ge daan op 1000 M. hoogte. In La France Militaire van 12 September 1912 No. 8656 vinden we omtrent de verkregen resultaten o. a. vermeld Gedurende dezen dag is een monoplane gevallen, doch zonder ernstige gevolgen voor den vlieger. Tiseede Dag. 12 September. Gedurende den avond van den eersten dag en den daaraan- volgenden nacht zijn geen veranderingen bij de beide partijen ingetreden. De opstellingen waren 12 Sept. 's morgens als volgt: Westpartij: le Cav. div. bij Moncontour en Martaizé. Xe Korps bij Thouars. Xle Korps bij Airvault. Oostpartij7e Cav. div 1 bat. Chass. bij Richelieu. IX: Korps bij St. Georges—Yendeuvre. Chass. en Kolonialenbosch van Scévolle. Tijdel. Korps J I 9e divisie in 2de linie. Behoudens een zeer krachtig voorwaarts dringen van eene der 28S „Nous ne voudrions pas tirer de ces résultats, qui ont besoin d'etre suivi „de prés et souvent répétés des conclusions trop hatiresmais dès a présent „on peut affirmer qu'aujourd'hui l'aeronautique a donné des elements „sérieux et sürs du róle, qu 'elle doit et peut être appeleé a jouer dans „la stratégie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 48