De Fbansche Legeemanoeuvees in 1912. [Maart. 1913. In het centrum ging, zooals reeds gezegd, de le. cavalerie divisie tegenover de onbeweeglijk blijvende coloniale brigade over tot het 2e. gedeelte van haar opdracht. Voordat zij hier toe overging was de geheele divisie tot het gevecht te voet afgezeten geweest, bij welk gevecht zij gesteund was gewor den door de aan haar toegevoegde compagnie wielrijders. Tot een aanval kwam het niet, als gevolg van het vorenvermeld buitgemaakte bevel. In het Zuiden ontstond eenige actie, doordat de commandant van het IXe. korps, die niets voor zich had, doch die op zijn linkerflank bedreigd werd door de voorhoeden van het Xle. korps, die voorhoeden in de richting La Grimaudière-Craon door zijne 17e. Divisie doet aanvallen. Deze aanval gelukt, dank zij de krachtige ondersteuning van de artillerie en om 3 uur n. m. is de commandant van het IXe. korps in het bezit van La Grimaudière. Als gevolg van de operatiën op dezen dag is de opstelling 's avonds: Westely h Leger: Xle. Korpsomgeving Assais met voorposten in de richtin gen La Grimaudière en Craon. Xe. Korps: 1 divisie te Moncontour en op de plateaux ten 0. daarvan; 1 divisie een weinig achterwaarts en links daarvan te Ouzilly. De cavalerie-divisie achter de Dive in de omgeving van St. Loup sur Thouet. Oostelijk-Leger: IXe. Korps—rayon St. Jean de Saures—Notre Dame d'Or Mazeuil. Tijdelijk korps 9e. Divisie: Purnon en Blaise. Kol. brigade: Aulnay en la Chaussée. Cav.-divisie en chasseurs: Laon en Pas-de-Jeu. Wel hadden gedurende den nacht verschillende ontmoetingen plaats, doch daardoor ontstonden geen belangrijke wijzigingen in de opstellingen. Aan het eind van dezen dag is 't zeker wel de moeite waard weder te vermelden, dat de vliegmachines wederom succes hadden, hetgeen mag blijken uit de hieronder volgende aan- 293

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 53