Uan Ureemde Legers, België, mitrailleurs. Italië, Zooals bekend, werd bij Koninklijk besluit van 23 Nov. 1911 de maxim-mitrailleur voor de infanterie aangenomen. Bij ministerieele beschikking van 31 October 1912 werd vervolgens een voorloopige organisatie vastgesteld. Per regiment wordt één compagnie mitrailleurs ingedeeld. Elke compagnie bestaat uit 3 sectiën en staat onder commando van een luitenant. De sectie-commandanten zijn onderofficieren. De wijze van vervoer is nog niet definitief vastgesteld. De proe ven met honden hebben goed voldaan, zoodat wellicht tot de „trac tion canine" zal worden besloten. De compagnieën zijn in het gevecht ter beschikking van den divi siecommandant. Revue Mil. des Armées étran- gères. Dec. 1912. Telling en klassificaiie Dan automobielen. Bij Koninklijk decreet werd het ministerie van oorlog gemachtigd een telling en klassificatie van alle in het rijk aanwezige vierradi- ge automobielen te bewerkstelligen. Een en ander zal plaats hebben op de wijze als zulks met paarden en voertuigen geschiedt. Mede heeft een telling plaats van het met het rijden van auto's vertrouwd personeel. De eerste telling had plaats in October 1912. Streff. Mil Zeitschr. Dec. 1912. Fotografietoestel Door aeroplanes. De Italiaansche kapitein der Genie Tardiva heeft een fotografie toestel geconstrueerd, waarmede het mogelijk zou zijn tot op een af stand van 50 K. M. goede opnamen te verrichten. Het toestel, dat automatisch werkt, kan aan elk soort vliegtuig worden aangebracht. Het is van een, door den uitvinder vervaardigd, teleöbjectief voorzien en wordt thans reeds door de Italiaansche lucht- vaartafdeelingen gebruikt. AutDmobielzeilung 19 Januari 1913. 308

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 68