m Ouerzicht Dan eenige Tijdschriften. Mavors 1913 No. 1 en 2a. Mavors heeft, zooals reeds in het December-nummer werd aange- teekend, in de maand Januari twee afleveringen doen verschijnen. In hoofdzaak zijn deze twee nummers gevuld met een studie van den Res. Luit. Kol. J. C. van den Belt, getiteld „De weermacht onzer buren." De bedoeling van dit artikel is om den lezer een beknopt overzicht te geven van de samenstelling en de verdere bijzonderheden van die Europeesche legers, welke een rol zullen spelen in den reeds lang dreigenden, maar tot heden nog bedwongen, west-Europeeschen worstelstrijd. Achtereenvolgens worden behandeld de weermachten van België, Engeland, Duitschland en Frankrijk, waarop dan nog eenige vergelijken de beschouwingen volgen over de twee hoofdpersonen in het te verwachten drama, Frankrijk en Duitschland. Vermelden we, om eenig denkbeeld van den inhoud te geven, dat b.v. van Frankrijk achtereenvolgens worden behandeld: Samenstelling en sterkte der veldtroepen Oorlogssterkte der eenheden Bewapening, verpleging, munitie; Uniform, uitrusting; Luchtscheepvaart Versterkte plaatsen, vredesstandplaatsen Marschvorm van een divisie; Commando-vlaggen Recruteering en diensttijd; Taktische voorschriften; Militaire waarde en De Vloot. Een en ander is beknopt, maar duidelijk en overzichtelijk weerge geven, zoodat het artikel zeer zeker door hen, die het een of ander omtrent de legers van bovengenoemde rijken wenschen na te gaan, zal worden opgeslagen. No 2a bevat vervolgens een artikel van den Kap. K. E Oudendijk, getiteld „Een handleiding voor alle wapens en diensten" waarin S. eenige toelichtingen geeft op de onlangs in Nederland verschenen Handleiding voor den Vestingoorlog. Vermelden we voorts nog: De oefening der infanterie en de opleiding harer commandanten" door den kap. der Inf G. Snel. 310

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 70