Overzicht van eeniqe Tijdschriften. [Maart. 1913. S. begint met een overzicht te geven van de wijze, waarop geoefend wordt n. 1. de compagnies-commandant met een sectie, de bataljons commandant met een zwakke compagnie en de regimentscommandant met een zeer zwak bataljon. Het beeld dat S. vervolgens geeft van de detailoefening is al bijzonder ongunstig. We volstaan met enkele aanhalingen. Krijgstucht die men vroeger meende noodig te hebben en die nu nog in onze voorschriften wordt aangeprezen, ze is verdwenen." PionierenIk geloof niet, dat behalve het kader, iemand van de compagnie weet, dat een voorschrift voor het pionieren der inf. bestaat. In hetgeen de troep moet kunnen maken is deze volslagen onwetend." SchermenEen sprong en een pas voor- en achterwaarts, een stel ling en een stoot, beide zeer slecht en dan is hij (de recruut) volleerd Gijmnastiek en spel. Hieraan wordt iets gedaan, maar weinig. Yoor niets is tijd. Het gymnastiekvoorschrift schijnt alleen te bestaan voor examenvragen". We zeiden niet te veel door het geschetste beeld ongunstig te noemen. Tot slot van het artikel lezen wij dan nog: „dat de nieuwe Mili- tiewet en de nieuwe organisatie voldoende verbetering zullen brengen, wij hopen het; maar vreezen met groote vrees". Uit de rubriek „Kleine mededeelingen" zij nog vermeld een proef, die thans bij enkele regimenten inf. genomen wordt, met een nieuwe manier van aanwijzen der schoten bij het schijfschieten. Deze metho de wordt toegepast zoowel bij open als gesloten waarnemingsposten. Is een schot gevallen, dan wordt dit aangegeven door een ruitvormig carton, waaraan een haak, op de schijf te hangen. De haak zit aan de bovenste punt van het carton, zoodat ook die punt van de ruit het trefpunt aangeeft. Een ander carton wordt op het aan te wijzen cijfer gehangen. Yoor treffers in de figuur worden roode, overigens zwarte cartons gebruikt. De cartons blijven hangen tot na het volgend schot, zoodat de man bij elk schot steeds voor oogen heeft, waar het voorgaande is afge komen. De Militaire Spectator 1913 No. 1 Wij vestigden reeds de aandacht op de studie „Opmarsch en con centratie van het Fransche leger in Juni 1815" door J. T. Oosterman, terwijl we mede reeds gewag maakten van het artikel „De Land macht in Suriname". Van beide artikelen treffen we in deze aflevering het slot aan. De le Luit. W. Froger van de K. M. A. geeft een beschrijving van eene door hem geleide Gevechts- en Pionieroefening bij het 6e Pegi- ment Inf". Het artikel kan zeer ter lezing worden aanbevolen. 311

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 71