Maart. 1913.] Tactische Oefening op de kaart. Te 5.30 n. m. doet hij voorts de volgende bevelen uitgaan 2de Brigade. NoDriesprong Tjikembar, 2 11 - '12, 5-110 n. m. JNa het invallen der duisternis Inf. VII met sectie Mitr. in grootste stilte ingenomen stelling verlaten en torugmarcheeren naar Bodjong. De Brigade Ct, g Schriftelijk aan Ct Inf. VII. Kolonel. 2de Brigade No--- Driesprong Tjikembar, 2—11 '12, 5. 30 n. m. Algemeene Reserve marcheert af naar Bodjong. Schriftelijk aan Ct. Alg. Reserve. De Brigade Ct, B. Kolonel. Verder in overeenkomstigen vorm: te 5. 30 n. m. aan den Art. Ct: Artillerie terugmarcheeren naar Bodjong te 5. 30 n. m. aan den Ct, van Inf, II: Het gevecht zal worden afgebroken. Troepen onder Uwe bevelen blijven tot nader order in de thans ingenomen stellingen. Bij aankomst der troepen te Bodjong wordt aan elk onderdeel de plaats aangewezen, waar de nacht zal worden doorgebracht, waarbij reeds dadelijk wordt medegedeeld, dat den volgenden morgen te 4,15 v. m. zal worden afgemarcheerd. Ten spoedigste wordt daarop het noodigé verricht om te voorzien in de aanvulling van de munitie, de verpleging, de verzorging der gewonden, terwijl op last van den Br. Ct de voorraden van de G. Sn voor zoover mogelijk uit de V. S. worden aangevuld. Als te 8 n. m. alle troepen te Bodjong zijn vereenigd, ontvangt de Ct. van Inf II bevel de Cav. en Genietroepen naar Bodjong terug te zenden, en met de overige onder zijne bevelen staande troepen (2 compn en 1 sectie Mitr.) voorposten te betrekken in de lijn G. Kate (500) G Gadoeng (386) Pr Padak (386). De uitwerking van dit bevel komt overbodig voor. Verwezen wordt naar Afl. 12 van 1912 blz 1260 en 1261 alsmede naar Afl. 1 van 1913 blz 84 en 85. De Br. Ct ontwerpt nu reeds dadelijk de bevelen voor den volgenden dag, wacht evenwel met de uitgifte tot 3 v. m. Hiermede wordt het tweeledig voordeel verkregen, dat de beraamde afmarsch naar het 316

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 76