Tacfische Oefening op de kaeri. Oplossing nan Oefening Do. 8. De Ct. der 2de Brigade zal in de eerste plaats trachten, zich een beeld te vormen van den toestand aan 's vijands zijde. Uit punt 1 van het van den Ct. van het Veldleger ontvangen bevel en de gege- vens, welke door den Br. Ct. zelf omtrent den vijand werden verkregen zou zgn op te maken, dat deze, nog niet geheel met de inrichting van zyne operatiebasis gereed, een gemengd detachement heeft vooruit gezonc.en, om den opmarsch van de overige troepen te dekken. Dit Det., dat den G. Karang en G. Bongkok heeft bezet, heeft vermoedelijk een onderdeel opgedragen den van Tjikembang naar het O. voerenden rijweg af te sluiten en verder eene Cavaleriemacht in de richtino- van Soekaboemi uitgezonden ter verkenning, en om de vereeniging der JN1. troepen zooveel mogelijk te vertragen. Gelukt het de vijandelijke afdeeling van den Pr. Malang en uit Kg. jiawitali 6 terug te werpen, dan mag als vrij zeker worden aangenomen, dat ook de bezetting van den G. Karang en den G. Bongkok hare stelling zal verlaten, om met gevaar te loopen, van de eigen hoofdmacht te worden atgesnedeD. Intusschen laat het zich aanzien, dat het verdrijven van den vijand uit zijne stellingen a cheval van den rijweg Tjikembang - Soekaboemi met zeer eenvoudig zal zijn. De Br. Ct. heeft nog slechts twee compagnieën m reserve, waarmede de beslissende stoot kan worden toegebracht. Overwegen zou kunnen worden den strijd tot het invallen van de duisternis sleepende te voeren, en dan gedurende den nacht den storm te wagen. In de eerste plaats zullen dan de nog in reserve staande compagnieën van Inf. II voor den beslissenden aanval moeten worden aangewezen. Indien geen andere weg open staat, zal de Br. Ct. ook niet voorde wisselvallige kansen van een nachtelijken strijd mogen terugschrikken, indien net algemeen belang zulks vordert. Het komt ons evenwel voor, dat hier nog wel een ander middel aanwezig is, om met meer kans op succes de eigen hoofdmacht in de volvoering van hare taak te steunen. Aan den Br Ct is bekend, dat de A. B. den volgenden dag den op marsch over Tjikembang en Tjigombong zal voortzetten, en dat de eerste weerstand van den vijand wordt verwacht op den G. Karang en tt. Bongkok. Gelukt het ongeveer gelijktijdig met de Voorhoede der eigen hoofdmacht den vijand in deze stelling aan te grijpen, dan kan een belangrijk succes worden verwacht. Het rijpad Bodjonc 3 Pr Batoenoenggoel en verder het voetpad naar Kg Pankalan° 6 bieden gelegenheid nog gedurende den nacht de vijandelijke stellino- op vrij 314

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 74