April 1913.] Tactische Oefening op de kaart. "Waar mogelijk gebruik maken van de bestaande telegraaf-en telefoonverbindingen. De Brigade Ct, A. Gedicteerd aan den Ct. der Cavalerie. Kolonel. Uit de „Toelichtingen" aan den voet van Blad. III blijkt, dat de drie uitgezonden patrouilles hunne berichten langs electrisehen we» kunnen verzenden. T J°"rJts wordt het T°lgende bevel aan den Ct. der 2de comp. van int. XV verstrekt 4de Brigade. NoTjiandjoer, 5 4 '13, 6 v.m. Bevelen voor den Ct. van het Detachement Lampegan. Punt 1, 2 en 3 als overeenkomstige punten van marschbevel. 4. Gros van het Detachement bezet défilé van Gekbrong. p' Uw Detachement 2de Comp. van Inf. XV, waarbij 1 sectie Mitrailleurs begeeft zich zoo spoedig mogelijk naar Lampegan en bezet den G. Masigit (/32) ten einde den vijand den opmarsch naar Tjiandjoer langs den rijweg Lampegan Djamboedipa en den spoor weg te beletten. 6. Vervoer geschiedt zoover mogelijk per spoor (in overleg met den ambtenaar der S. S., die het detachement vergezelt). 7. Een telegrafist met een telegraaftoestel wordt te uwer beschik king gesteld. 8. Berichten telegrafisch via Tjiandjoer. 9. Ik begeef mij te 6.30 v.m. van Tjiandjoer naar Gekbrong. De Brigade Ct., A. Gedicteerd aan den Ct. der 2de Comp. van Inf. XV. Kolonel. 1 sectie van de le Comp. van Inf. XV ontvangt opdracht tot aan komst van het eerstvolgend echelon het station Tjiandjoer te bewaken en daarna naar Gekbrong af te marcheeren. De Brigade Ct. zal met den Chef van het Gouvernements-telegraaf- kantoor te Tjia,ndjoer en het personeel van den telegraafdienst der S. S. eene regeling treffen, opdat de te Tjiandjoer binnenkomende te legrammen en telefoonberichten onmiddellijk naar Kg. Padjagan 1 wor den doorgezonden, alwaar eveneens een telegraaf beambte met een mede te voeren telefoontoestel zal worden gestationeerd. Het is wel aan te nemen, dat over enkele beambten en toestellen zal kunnen worden beschikt, daar bij de nadering van den vijand de Gpuv. tel. dienst zal zijn gestaakt en het personeel in de richting van Tjiandjoer zal zijn teruggetrokken, waarbij zooveel mogelijk het mate rieel is medegevoerd. Aannemende, dat te 9.30 v.m. de Hoofdtroep der Voorhoede zonder 444

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 126