Oefening Do. 10. 446 April 1913], Tactische Oefening op de kaart. Schriftelijk uittreksel aan den Ct der Voorposten. Tefonisch uittreksel aan Ct Bagagetrein. Te 12 uur 's middags ontvangt de Ct der éde Brigade van den A. B. telefonisch bericht, dat thans alle troepen en treinafdeelingen der Brigade te Tjiandjoer zijn uitgeladen, en deze ter beschikking van den Br. Ct worden gesteld. Te 2 n. m. vertoonen zich voor de Voorposten eenige vijandelijke Cavaleriepatrouilles, welke met enkele schoten worden afgewezen Te 5 n. m. ontwikkelt zich eene vijandelijke tirailleurlinie uit de O. randen der kampongs bij pl. 55 en 56. Door de veldwachten wordt hierop het vuur geopend, waarop deze eenig Art. vuur ontvangen van eene vermoedelijk in Kg. Tjiroempoet 3 (W. rand Blad III) in stelling gekomen batterij. Tegen het invallen van de duisternis is het vuur verstomd. De voorposten hebben zich zonder moeite in de ingenomen stellingen kunnen handhaven, de verliezen waren onbeduidend. Van het Detachement Lampegan ontvangt de Br. Ct bericht dat te 3 n. m. enkele vijandelijke Cav. patrouilles met vuur moesten worden afgewezen. Van de eigen Cav. patrouille sub b. komt geen bericht binnen, van die sub c. en d. wordt alleen telefonisch bericht ontvangen, dat zij de aangewezen punten hebben bereikt zonder iets van den vijand te hebben bemerkt. Gevraagd de verdere maatregelen (bevelen) van den Br. Ct in den loop van den dag, alsmede de bevelen voor den-nacht. E.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 128