van Japan in 191*2. [April 1913. eischen streng en hebben de eenvoudige, maar goede voeding en het geregelde leven een gunstigen invloed (1). Wat betreft de militaire aangelegenheden, nam de invloed van Japan in China belangrijk toe. Den 26sten December kwamen te Tokyo aan een zestigtal oud-leerlingen van de cadettenschool te Wuchang. Het zal wel de bedoeling zijn, dat zij hier huDne militaire vorming voltooien, maar, naar mede gedeeld wordt, zullen zij zich eerst op de studie van de Japansche taal toeleggen. In aansluiting van hetgeen vroeger over den militairen toestand van Formosa is vermeld (2) kan nog het volgende worden medegedeeld In het najaar hadden hevige gevechten plaats tengevolge van een inval van de wilden door eene door een taifun veroor zaakte opening in de Aiyusen. De tegen hen uitgezonden politietroepen leden belangrijke verliezen, volgens couranten berichten ongeveer 300 dooden en gewonden. Het aantal inboorlingen, die beslist vijandig aan de Japanners gezind zijn, wordt geschat op 30000, terwijl het aantal hunner, die zich wel onderworpen hebben, maar nog onder streng toezicht gehouden moeten worden, eveneens op 30000 geschat wordt. II. De Dapansche Landmacht. Reglementen, opleiding, enz. Den 13den Maart verscheen het nieuwe reglement voor de Cavalerie (3); de nieuwe reglementen voor de Genietroepen en de mitrailleurafdeelingen zijn, tegen de verwachting in, nog niet uitgekomen, terwijl het voorloopige reglement voor de zware Artillerie evenmin door een blijvend reglement is vervangen. 331 (1) Reservisten te Takata bleken na een herhalingsoefening van 4 weken belangrijk in gewicht toegenomen te zijn. (2) I. M. T. 1912 blz 643. (3) Zie I. M. T. 1912 blz 934.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 13