April 1913. De Militair-Politieke Toestand Hoeveel keer per maand schrijft gij naar huis? Hoeveel keer hebt gij sedert uwe aankomst bij het korps naar huis geschreven? Wat voor een dag is de 10de Maart?1). Wat heeft de compagniescommandant of de officier met uwe opleiding belast u op den lOden Maart medegedeeld? Welke dag is het vandaag? Waarover heeft uw groepscommandant u hedenmorgen onderhouden Wat hebt gij laatst naar huis geschreven Welk antwoord hebt gij van buis ontvangen Wat is de bedoeling van deze inspectie? Van wien hebt gij theoretisch onderricht ontvangen Wat hebt gij betreffende het leger gehoord, vóórdat gij bij het korps aankwaamt Zijn de tweedejaarsmanschappen vriendelijk tegen u en zoo ja, bij welke gelegenheden zijn zij dat geweest? Tot wien wendt gij u om raad en hulp, indien in uwe familie iets ernstigs gebeurt Wie van u hebben bezoeken ontvangen Hebt gij van uw bezoeker geld ontvangen? Hoeveel geld krijgt gij per maand van huis? Is er iemand, die sedert zijne aankomst bij het korps nooit geld van huis gekregen heeft? Wat doet gij met het geld, dat gij in een geheele maand ontvangt? Waarover hebben de regiments- en compagniescommandant gespioken, toen gij verleden jaar in de eerste dagen van Decem ber bij het korps aankwaamt? 2). Hoeveel marschoefeningen hebt gij tot dusverre bijgewoond en hoeveel mijl hebt gij elke keer afgelegd 336 1) Gedenkdag van den slag bij Mukden. 1) De reeruten komen elk jaar in de eerste dagen van December bij de korp sen aan waar zij op plechtige wijze ontvangen worden. Bij deze gelegenheid wijzen de regiments- en de compagniescommandant hen op het gewichtige en eervolle van den militairen dienst en op de daaruit voortvloeiende verplichtingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 18