De Fransche Legermanoeuvres., [April 1913. Oost-partij. Tijdelijke div. (Ch. en Kol.) ten Z. van Richelieu. 9e divisie rayon Montbazon. Reserve-divisie rayon St. Maure, de Vienne bewakend van L' lie Bouchard tot Port de Piles. 7e Cavalerie divisie bij Claunay 10 K. M. O. van Loudun. Eerste dag. 15 September Voor den 15en werden door de partij-commandanten de vol gende orders gegeven, waarbij vermeld dient te worden, dat eene lijn welke vonden we nergens vermeld) was aange geven, die den 15en vóór 8 uur niet mocht worden overschreden. West-partij De Commandant van West voornemens zijnde zijn leger te verplaatsen in N. O. richting naar de Coupure Vienne-Creuse tusschen L'Ile Bouchard en La Haye Descartes, beveelt daar toe het volgende: Het Xe korps marcheert in 2 colonnes Koord van het bosch van Scévolle: de linker divisie over Chalais en Messemé naar Ceaux) K. M. W. van Richeleur); de rechter divisie over Angers le Bouchet en Moulay naar Neuil (5 K. M. Z. W. van Richelieu); Het Xle korps met een pontontrein en de zware artillerie eveneens in 2 colonnes: de linker over Blaise, Mont sur Guesnes en Princay naar Faye la Vineuse de rechter over Coussay en Berthegon naar St. Christophe; Het IXe korps in 2 colonnes: de linker over Mirebeau en Lencloitre naar St. Gervais les trois Clochers; de rechter naar Usseau (N. O. van Chatellerault). De cavalerie-divisie gaat door de vallei van de Vienne naar Port de Piles, waar zij den overgang moet bezetten. Om deze 383

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 65