De Fbansche Leqebmanoeuvbes [April 1913. De 7e. Cavalerie-divisie zal terug gaan naar Richelieu om den opmarsch van vijandelijke colonnes in N. O. richting te ver kennen en te vertragen. Uitvoering der orders door beide partijen. 's Morgens Zooals uit de gegeven orders blijken kan, was er dien ochtend over het algemeen weinig te verwachten. De West partij marcheert op en de vooruit zijnde afdeelingen van Oost trekken zich terug. Alleen in de omgeving van Port de Piles kan een samentreffen verwacht worden (de le Cavalerie- div. met de tijdel div.). Bovenstaande bevelen ons onbekend zijn de, namen wij onze route op Richelieu en Fay la Vineuse, eerstens omdat we redeneerden, dat de groote weg Chinon Richelieu Joulnay persé gepasseerd zou moeten worden en tweedens omdat wij te Chinon vernomen hadden, dat de Minister naar Richelieu zou gaan. Per spoor van Chinon naar Richelieu gaande, konden we constateeren, dat de groote weg, die vlak langs de spoorbaan loopt, nog geheel vrij was. Aan beide zijden worden de orders zonder bezwaar uitgevoerd. Bij de 7e cavalerie-divisie had daarbij het volgende plaats. Teruggetrokken tot Pouant, werden van daar de verkennings organen uitgezonden. Van vliegmachines kon dien dag geen partij getrokken worden, ten gevolge van het ongunstige we der (zware nevel), 't Duurde 2 uur, voordat de commandant der Divisie voldoende gegevens had om te kunnen handelen. Toen eerst kwamen berichten binnen omtrent den opmarsch van het X Korps ten N. van het bosch van Scévolle. Juist toen de divisie zich zou begeven naar Samarcolles (N. O. van Loudun) om daar den marsch te staken, kwam van den commandant der Oost-partij bevel, dat de brug bij L' lie Bouchard vernield was en dat de Cav. div. zich moest ver plaatsen naar Joulnay en St. Gervais les Trois Clochers om voor de niet vernielde bruggen bij Pauzay, Port de Piles en Dangé te verkennen en op te helderen in Z. W. richting. Om 11 uur v. m. begon de cavalerie aan de uitvoering van de 385 I. M. T. 1913. 26.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 67