De Fransche Legerjtanoeuvres. [April 1913. 's Avonds. De beslissing van de scheidsrechters in het gevecht bij Dan gé was, dat deze plaats kwam in handen der kolonialenPort de Piles bleef in handen der W. cav., echter werd bepaald, dat de trein der cav. div. geen gebruik mocht maken van den grooten weg, doch dat deze den omweg over La Haye Des cartes moest nemen. De 7 Cav. div. kwam 's avonds bij Les Ormes. Gelet op de vernieling van de brug bij L'Ile Bouchard, op de opstelling der W. troepen en eindelijk op de breedte van de Yienne tusschen L'Ile Bouchard en Pouzay (160 a 180 M.); in aanmerking genomen voorts dat de bruggetrein van het W. Leger slechts voldoende was om 120 M. te overbruggen, lag het vermoeden voor de hand, dat den volgenden dag aanvallen zouden worden gedaan op de bruggen bij Pouzay en Port de Piles om daarna, wanneer voldoende troepen op den anderen oever zouden zijn overgegaan, tusschen de beide laatst genoemde plaatsen een brug te slaan. Tweede dag. 16 September. Uoomeniens Dan beide partijen op den 15™ 's anonds. West-partij. In verband met de vernieling van de brug bij L'Ile Bouchard en de aanwezigheid van de eigen cavalerie bij Port de Piles en La Haye Descartes, besluit de Generaal Galliéni zijn as van beweging meer naar het O. te verleggen om dan de Yienne te bereiken in de lijn Pouzay—Port de Piles—La Haye Descartes Leugny. 1. Het Xe. korps zal daartoe in 2 colonnes opmarcheeren; de linkerdivisie (20) op Pouzay, de rechter (19) op Marcilly, met deze laatste divisie zal de bruggetrein van het Xle. korps medegaan, om een brug over de Vienne te slaan in het rayon 387 De brug werd om 9 uur door de W. cavalerie genomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 69