April 1913.] De Fransche Legerhanoeuvres. Nouatre Marcilly. De zware artillerie (eveneens aanhetXIe. korps ontnomen) zal met het Xe. korps medegaan. 2e. Het Xle. korps zal in 2 colonnes oprukken tegen de lijn Port de Piles Les Ormes. De linkercolonne zal de Vienne bij Sauvage en de Creuse bij Port de Piles passeeren en zal op den rechteroever der Creuse eene brigade vooruitschuiven naar het rayon Maillé Draché (5 K. M. van Port de Piles). De rechter colonne zal de Yienne passeeren bij Les Ormes, doch zal gedurende den avond op den linker-oever der Creuze blijven. 3. Het IXe korps zal in 2 colonnes naar het N.O. marcheeren De linker colonne over Leigné sur Usseau en Vaux naar Dangé (overgang van de Vienne) en La Haye Descartes (over gang van de Creuse,). De rechtercolonne over Ingrande en Oyre (4 K. M. W. van Ingrande) naar Leugny (overgang van de Creuse). Om deze beweging te vergemakkelijken zal eene compagnie sap- peurs-pontonniers bij Buxeuil over de Creuse een schraagbrug bouwen. 4. De cavalerie-divisie zal de bruggen over de Creuse bij Port de Piles en La Haye Descartes vasthouden tot de komst der infanterie en vervolgens Noord van de Creuse verkennen tegen Sepmes en St. Maure. Oost-partij. De commandant van Oost voornemens zijnde zijn geheele macht samen te trekken ten N. van de Vienne en Creuse (de reserve-divisie op den rechter-vleugel bij St. Maure om de o vei gangen van Pouzay tot La Haye Descartes open te houden, totdat het tijdelijke korps zich op den linkervleugel heeft kunnen samentrekkenrayon Sepmes-Marcé-Civray de lichte belegeiings artillerie bij Noyant, front naar Pouzay, de divisie cavalerie op den uitersten linkervleugel, rayon Ligueil) geeft in den avond van den T5en, in verband met de bezetting van Poitde Piles door de vijandelijke cavalerie, de volgende bevelen: 388

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 70