De Fransche Legermanoeuvres. [April 1913. 1°. Aan de reserve-divisie: Met het aanbreken van den dag een aanval te doen op Port de Piles om de brug te hernemen en een aanval op La Haye Descartes eveneens om de brug aldaar te bezetten. 2°. Aan de 7e cavalerie-divisie Samen te werken met deze divisie door zich te begeven tusschen Yienne en Creuse naar La Haye Descartes om de heroverde overgangspunten te dekken en vervolgens gebruik te maken van de overgangen bij La Haye Descartes om zich te begeven naar Ligeuil, wanneer de overgang op den lin keroever van de Creuse van de infanterie (Chasseurs en Kolonialen) verzekerd is. 3°. Aan de brigade Chasseurs (die zich bij Marigny-Mar- mande 12 KM. W. van Port de Piles bevond) Zich zoodanig op marsch te begeven naar de brug bij Port de Piles, dat zij daar om 4 uur v.m. kan aankomen (daardoor werd het uur van afmarsch 1 uur v.m.), deze brug te nemen, wanneer zij bezet mocht zijn en zich vervolgens over La Cille Saint Avent te begeven naar Marcé. 4°. Aan de Koloniale brigade Te marcheeren van Dangé, naar La Haye Descartes en van daar op de linkerflank van de brigade Chasseurs. 5°. Aan de 9e Divisie (in den avond te St. Cathérine de Fierbois aangekomen): Te gaan naar het rayon Civray (9 KM. N. van La Haye Descartes). Uitvoering van 4 uur v.m. tot 9 uur v.m. Bij het aanbreken van den dag worden de offensieve be wegingen door de reserve-divisie goed uitgevoerd met het resultaat, dat beide bruggen in haar bezit komenzelfs gelukt het haar om de compagnie sappeurs-pontonniers, die bij Buxeuil een schraagbrug moest bouwen (zie bevelen voor het W. Leger) geheel te omsingelen en buiten gevecht te stellen. 389

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 71