De Fransche Legermanoeuvres. April 1913.] Gedurende dien tijd maakte de cavalerie van de heroverde bruggen gebruik om naar Ligueil te gaan, zoodra de voorste afdeelingen van de Chasseurs Port de Piles en die van de Kolonialen La Haye Descartes hadden bereikt. Op den rech tervleugel nam een deel van de reserve-divisie eene verde digende stelling bij de brug van Pouzay in. In denzelfden tijd had bij het W. Leger het volgende plaats Door de linkercolonne van het Xe korps werd een detache ment gevormd, bestaande uit: 2 Comp. van het 136e, 2 van het 25e en 2 van het 2e Regiment. De ransels van deze troepen werden op gerequireerde voertuigen geladen. Dit detachement werd gedirigeerd op de brug van Pouzay, waar het om ongeveer 9 uur n. m. aankwam, op een uur afstand gevolgd door de divisie. De gndere divisie marcheerde, hoewel langzaam door de bruggetrein, naar Marcilly. Deze colonne was om 9 uur op één uur afstand van de Vienne. Het Xle Korps bevond zich op dat tijdstip op nog ongeveer 2 uur afstand van die rivier, terwijl het IXe korps aankwam bij Nerf, op 3 uur gaans van de Vienne. De Cavalerie-divisie, verdreven door dereserve-divisie, was naar het Oosten afgebogen om daar andere overgangen over de Creuse te zoeken. Volgens den overzichtschrijver in La France militaire moet gedurende dezen marsch steeds verband tusschen de verschil lende colonnes zijn onderhouden. Van 9 uur v. m. tot 5 uur n. m. Beginnende op den W. linkervleugel valt nu eerst te ver melden de aanval van het vooruitgeschoven detachement (6 comp.) op de brug bij Pouzay. Wij waren ter plaatse en kunnen daarover dus uitvoerig zijn. A cheval van den weg Rilly- Pouzay rukte dit detachement voorwaarts, al spoedig onder vuur genomen door den achter de rivier opgestelden verdediger. 390

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 72