April 1913.] De Fransche Legermanoevres. In hefc centrum rukt het Xle Korps voorwaarts over Port de Piles, terwijl het IXe korps de O. troepen bij La Haye Descartes terugdrijft en voortrukt naar Leugny. Ondertusschen hadden de beide cavaleriën op 6 KM. van La Have Descartes eene ontmoeting, die leidde tot eene schitterende charge (volgens de dagbladen), waarvan het slot was, dat door de scheidsrechters de 7e cav. div. naar Ligeuil en de le cav. div. naar Grand Pressigny werd gezonden. Derde dag. 17 September. Gedurende den nacht van 16/17 was niet veel verandering bij de beide partijen ingetreden. Zooals reeds vermeld, was de strijd op den W. linkervleugel tot staan gekomen. Daar was o.a. aangenomen, dat de brug bij Pouzay door het artil lerie-vuur van Oost zooal niet vernield, dan toch zeker ernstig beschadigd was geworden. Door de 19 Divisie was bij Noyers een pontonbrug geslagen, zoodat daar regelmatig troepen konden overgaan. Op den rechtervleugel was geen verandering ingetreden. Voornemens noor den 17en. West-partij. De commandant van West, die nu meester is van de overgangen, besluit den tegenstander over het geheele front Pouzay—Marcé aan te grijpen en met zijn rechtervleugel te omvatten. Daartoe geeft hij de volgende bevelen Het Xe korps zal van Pouzay aanvallen tegen den weg St. Maure Port de Piles; de 21e div. (XP) tusschen dien weg en Marcé; de 17e div. (IX) zal Civray aanvallen, de 18e div. (IX) en de le cav. div. zullen eene omvatting van 's vijands linkervleugel uitvoeren. De 22e div. (XI) zal de algemeene reserve vormen bij La Haye Descartes. 392 We vonden nergens vermeld, wanneer de brug bij Pouzay in handen van de W. partij kwam.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 74