De Fransche Legermanoeuvres. [April 1913. zorg voor en kleven aan de opstellingsplaats der wielen wordt door invoering van het opvouwbare rijwiel geheel voorkomen. We zagen eene compagnie wielrijders op marsch eene helling zonder bijzondere inspanning opgaan. De houding der rijders op de opvouwbare rijwielen is uit den aard der zaak geheel afwijkend van de onze. De menschen zitten in een gebogen houding en om te zien, is deze niet gemakkelijk. Bij de compagnie was een automobiel ingedeeld. Mitrailleurs. Mitrailleurs zijn ingedeeld bij de korpsen infanterie en bij ieder bataljon Chasseurs. Zij worden vervoerd op draagpaar- den, waartoe ze verdeeld worden in den mitrailleur en den drievoet, die aan weerszijden van het draagzadel worden op gehangen. Op het 2e paard wordt medegevoerd de munitie, die verpakt is in lange stijve houders (per houder 25 patro nen). Men heeft dus per sectie 4 paarden (bij de Chasseurs muilezels of muildieren). Per sectie zijn 1 officier, 2 stuks commandanten, 4 geleiders, 4 bedieningsmanschappen en 4 aanbrengers der munitie. Over het algemeen werd waargeno men, dat de mitrailleurs met zeer geringe tusschenruimten werden opgesteld. Het in en uit de stelling brengen, het ineenzetten en uit elkaar nemen, als mede het opladen der mitrailleurs geschiedde zeer vlug. Vliegmachines. In de ordre de bataille gaven we aan de in deeling van de aan iedere partij toegevoegde vliegmachines. Bij iedere esca drille had men behalve de vliegmachines, alles wat noodig was om deze te verplaatsen, op te bergen, te onderhouden en te herstellen op elke gewilde plaats. Voor deze doelein den kon iedere vliegmachine beschikken over een automobiel, waaraan een tweeradigen (automobiel-wielen) wagen kon ge koppeld worden. Daarop werden medegevoerd een schroef, stijlen en dekzeilen en verder allerlei andere benoodigdheden soms ook geheele vleugels. De auto kan ook worden gebezigd om de vliegmachine, ontdaan van de vleugels, te sleepen en 401 I. M. T. 1913. 27.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 83