Schietopleiding en Iegeriredstrijden Met genoegen werd door mij op het einde van het voxige jaar vernomen, dat enkele van de in de Aprilaflevering van het I. M. T. van dat jaar ten aanzien onzer schietopleiding door mij geuite wenschen zouden worden vervuld, dan wel een en ander in den geest daarvan tot stand zou komen; met genoegen vooral, omdat bij onze schietopleiding voortaan een prikkel aanwezig zou zijn, welke haar niet mag woi'den onthouden. De hierbedoelde legerwedstrijden vonden deze maand met den bekenden uitslag plaats. De belangstelling, welke voor deze wedstrijden werd ge toond, geeft hoop, dat de juiste snaar is aangeroerd om meer interesse voor ons schietonderricht op te wekken, welke zich thans reeds uitte door meer intensieve oefening van de deel nemers. En hoewel, voor zoover mij bekend, deze keer met meer intensief oefenen in 't algemeen eerst werd begonnen na bekendwording van het programma der wedstrijden, bestaat de kans dat, nu de bij de wedstrijden behaalde cijfers heb ben gesproken, men het een volgende keer niet op het laatste oogenblik zal laten aankomen, doch dat voortdurend meer zorg aan het schiet onderricht zal worden besteed. Daar de door mij in het bovenaangehaald artikel uitgespro ken wensch meer speciaal betrekking had op gezamenlijke oefeningen, blijft er voor mij intusschen nog veel te wenschen over. Want dit staat bij mij vast, dat gezamenlijke schietoefenin gen, waarbij de werkelijkheid zooveel mogelijk wordt nagebootst, meer in het kader onzer schietopleiding passen dan indi- vidueele. 407

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 89