Korte Mededeelingen. nederlandsch-3apansche Üêreeniging. Keuring en registratie uan paarden. 432 April 1913.] Mocht de ruimte in alle kampementen deze verbetering niet toelaten, dan zou het daarom m. i. nog niet noodig zijn ze ook na te laten in die kazernes, waar wel over voldoende ruimte wordt beschikt. Men geve aan de Amboineezen en Inlanders, die een huishoudster (al of niet met kinderen) hebben, voor huisgebruik een gewone slaaptafel. D. Roelofsma. Kapt. Li f. Op dezelfde wijze, als nu ongeveer een jaar geleden door vorst Katsura de Duitsch-Japansche vereeniging werd tot stand gebracht, is begin December j.l. op initiatief van graaf Okuma te Tokio een Hollandsch-Japansche vereeniging opgericht. Haar doel is bevordering van de goede verstandhouding tusschen het Japansche en Nederlandsche volk. Het eerste werk van de vereeniging zal zijn het orgaoiseeren van een tentoonstelling op het eilandje Deshima. Daarbij zal getracht worden een beeld te geven van de handelsrela- tiën, die eertijds tusschen de twee volken bestonden. Der Ostasiatische Lloyd, 17 Januari 1913. Bij stbl. 1906 No. 189, laatstelijk gewijzigd bij dat van 1911 No. 598, is de keuring van paarden, behoorende aan de ingezetenen van N.I., geregeld. De keuring heeft ten doel na te gaan, of de bij mobilisatie aan te schaffen paarden geschikt zijn voor den krijgsdienst. Of de bestaande wijze van keuren voldoende waarborg geeft, dat de op het uiterlijk goedgekeurde paarden te velde zullen voldoen, mag met reden worden betwijfeld. Daarom komt het nuttig voor te overwegen, welke maatregelen zouden kunnen worden getroffen, die, zonder groote financieele lasten te veroorzaken, practisch uitvoerbaar zijn en meer zekerheid verschaffen, dat alleen alleszins bruikbare paarden zullen worden aangekocht, cq. gerequireerd. De in oorlogstjjd aan te schaffen paarden moeten, indien zij bestemd zijn voor de veldartillerie, in de eerste plaats geschikt zijn als trek paard. Daar de formatie van de velabatterijen er op berekend is, dat met de in vredestijd aanwezige paarden in oorlogstijd zal kunnen worden voorzien in de behoeften aan rij- dan wel B.H. trekpaarden, zullen de bij mobilisatie aan te schaffen paarden moeten voldoen aan den eisch, dat zij als Y.H. trekpaard zjjn te gebruiken. Bij nauwgezette keuring der paarden zou dus in de eerste plaats als eisch moeten worden gesteld, dat geen paard als geschikt voor trekpaard wordt ingeschreven, voordat daaromtrent zekerheid is ver kregen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 114