Mei 1913.] Korte Mededeelingen. aanmaken. Majoor Sasamato, die in Europa eene studie van de ver vaardiging van motors gemaakt heeft, zal er nu mede belast worden. In den loop van November werden twee vereenigingen tot bevor dering van de luchtvaart, hoofdzakelijk van het vliegen, opgericht. Tal van officieren van land- en zeemacht hebben zich daarbij aangesloten. Dat de Parseval op 1 September j.l. door een storm zwaar beschadigd zijn zou, zooals in het Indisch Militair Tijdschrift van November 1912, bladzijde 1157 op gezag van het „Journal of the R.U.S.I." beweerd is, is niet juist. De ware toedracht is vermeld op blz 188 van Afl. 2 van dit jaar van het I.M.T. 3apan en China, De sterkte der Japansche troepen in Noord-China bedroeg in December j.l. 2511 man, zijnde 24,2 °j0 van de totale troepenmacht, welke de groote mogendheden in Noord-China gelegerd hebben. Bovendien een detachement te Hankou. Den 9den Januari j.l. vertrok Generaal-Majoor Utsunomiya. Chef van de 2de sectie van het Hoofdbureau van den Generalen Staf, ver gezeld van een Hoofdofficier van den Generalen Staf, naar China, zooals het heette tot inspectie van de aldaar gelegerde Japansche troepen. Volgens eenige bladen zou het eigenlijke doel van de zending van Generaal Utsunomiya zijn om in het geheim Rusland tegen te werken, zich in verbinding te stellen met de z g. Chineesche royalisten, enz., alles tot versterking van Japan's politieken en economischen invloed in Mantsjoerije en Mongolië en als voorbereiding voor latere krachtige maatregelen. Hoogstwaarschijnlijk zijn deze berichten volstrekt ongegrond. Wapening en uitrusting. Het 1ste R. C. heeft sedert het begin van Januari j.l. de nieuwe karabijn (Meiji 44). De toeslaande bajonet heeft naar schatting eene lengte van 30 tot 40 c.M.hare doorsnede is vierhoekig met uitgeholde zijvlakken en heeft alzoo denzelfden vorm als de bajonet van ons vroeger Beaumont-geweer. In neergeslagen toestand bevindt zich de bajonet onder tegen de lade; het op- en neerslaan geschiedt in een verticaal vlak, gaande door de zielas, de karabijn in den aanslag gedacht. Betreffende de nieuwe draagbare schop der infanterie kan nog het volgende worden medegedeeld Het touw tusschen steel en blad is met één einde door een gat in den steel gestoken en aldaar met een knoop bevestigd, echter zoodanig, dat het vrij door het gat heen gehaald worden kan. Het andere uiteinde is voorzien van eenen mousquetonhaak, welke in een gat in het blad gehaakt wordt. Het touw is lang genoeg om de schop en bandouillière op den rug te dragen, wanneer de ransel achtergelaten wordt. Men geeft aan deze draagwijze de voorkeur boven bevestiging aan den gordelriem. Gedurende de herfstoefeningen der 4de divisie (Osaka) werd van een zoeklicht gebruik gemaakt. Volgens de „Osaka Asahi" van 17 November bedraagt de lichtsterkte van het gebezigde toestel 20.000 normaalkaarsen, de middellijn van de lens 3^g voet en het oppervlak der verlichte 532

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 102